Kradzież z włamaniem

  • 25.03.2020, 14:15
  • Bogdan Mazurkiewicz
Kradzież z włamaniem

Bolesławieccy policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu dwóch złodziei, którzy ukradli samochód i wymontowali z niego przydatne im części, a resztę podpalili. W samochodzie zatrzymanych znaleziono wszystkie skradzione rzeczy, a przy jednym z nich także środki odurzające. 23-letniemu i 37-letniemu mieszkańcom powiatu bolesławieckiego grozić będą kary więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Dzielnicowi zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem samochodu

Bolesławieccy policjanci po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem pojazdu. Sprawcy zdemontowali różne części ze skradzionego auta a to co pozostało podpalili. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie kradzieży z włamaniem. Łupem przestępców padł samochód osobowy.

Policjanci zatrzymali podejrzanych w chwili kiedy ci odjeżdżali z miejsca gdzie zdemontowali różne elementy ze skradzionego pojazdu a następnie go podpalili.

Kiedy przestępcy zobaczyli nadjeżdżający radiowóz porzucili swój samochód i zaczęli uciekać pieszo. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn. W aucie przestępców policjanci znaleźli części samochodowe m.in. tłumik, akumulator i szyby pochodzące ze skradzionego pojazdu. Radio sprawcy zdążyli już zamontować w swoim podjeździe. Dodatkowo podczas przeszukania przy jednym z zatrzymanych dzielnicowi znaleźli środki odurzające w postaci amfetaminy.

Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, dodatkowo straszy z mężczyzn odpowie za posiadanie środków odurzających.

Podejrzani to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego w wieku 25 i 37 lat, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe