Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 12:09
Reklama

Więcej policjantów na ulicach

Więcej policjantów na ulicach

W związku z zaostrzeniem rygorów społecznej i osobistej aktywności Policja zmienia taktykę działania. Mniej uwagi będzie teraz poświęcać osobom przebywającym w kwarantannie, a więcej temu, co dzieje się na ulicach. Od dzisiaj obowiązkowe będzie używanie specjalnej aplikacji przez poddanych kwarantannie. Natomiast na ulicach będzie więcej policjantów i wspomagających ich żandarmów.

Komunikat KGP w Warszawie:

Codziennie ponad 20 tys. policjantów w służbie patrolowej

W związku ze zmianami, jakie wprowadziło rozporządzenie Rady Ministrów, zmienia się taktyka działań służb mundurowych. Znacząca część policjantów będzie wykonywała intensywne czynności patrolowe na ulicach miast i mniejszych miejscowości. – Dzisiaj na ulice wyruszyło 20 tys. policjantów wspomaganych przez 1,5 tys. żołnierzy Wojska Polskiego, głównie z Żandarmerii Wojskowej, która towarzyszy Policji w patrolach. Te działania będą jeszcze bardziej wzmacniane – podkreślił minister Mariusz Kamiński. Dodał także, że Policja będzie ściśle koordynowała pracę patrolową wszystkich służb, które mogą być w tym zakresie pomocne.

– Podjęliśmy decyzję o zmianie formuły kontroli osób pozostających w kwarantannie. Od teraz będziemy szczególnie pojawiać się pod adresami, gdzie widzimy, że jest problem oraz tam, gdzie kwarantanna dopiero się rozpoczyna – poinformował podczas konferencji komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Pokreślił, że Policja chce się mocno skoncentrować na kontroli przestrzegania obowiązków wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów, a więc tego, co dzieje się na ulicach. Dodał także, że od dzisiaj obowiązkowe jest korzystanie ze specjalnej aplikacji przez osoby objęte kwarantanną i zaapelował o pozostanie w domach.

Komendant główny powiedział również, że Policja otrzymuje sporo pytań od obywateli, jakie czynności są dozwolone podczas epidemii. – Dzisiaj trzeba przewartościować to pytanie. Nie pytajmy siebie, co możemy, tylko pytajmy siebie, co my dzisiaj musimy. Musimy wyjść do sklepu, do apteki, czasami na spacer, ale zastanówmy się trzy razy, zanim wyjdziemy, czy na pewno musimy, bo to nasze wyjście może spowodować, że ktoś straci życie lub zdrowie – zaapelował gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Szczegółowe informacje o obostrzeniach wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii są dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

(Źródło: www.gov.pl)


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama