Kto nadaje się do wojska?

  • 11.02.2019, 16:07
  • Bogdan Mazurkiewicz
Kto nadaje się do wojska?

Do 520 mieszkańców powiatu bolesławieckiego wysłano wezwania w sprawie obowiązkowej kwalifikacji wojskowej. Chodzi o mężczyzn z rocznika 2000 oraz kobiety studiujące na kierunkach medycznych. Na komisji wojskowej odbędą się badania lekarskie i każdy otrzyma książeczkę zdrowia z oznaczoną kategorią. Badania trwać będą od 4 do 21 marca.


Komunikat Starostwa Powiatowego:

Kto nadaje się do wojska?
  
W Powiecie Bolesławieckim około 520 osób musi obowiązkowo poddać się kwalifikacji wojskowej. Wezwania już zostały rozesłane. Obowiązkowi temu podlegają mężczyźni urodzeni w 2000 roku (o ile wcześniej nie przeszli badań), kobiety – studiujące na kierunkach medycznych oraz ochotnicy. Ruszyła ogólnopolska kwalifikacja wojskowa. Komisje lekarskie będą oceniać stan zdrowia potencjalnych poborowych. Przejście kwalifikacji wojskowej nie oznacza, że poborowy zostanie natychmiast powołany do służby. 

Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjść na kwalifikację, musi dostarczyć usprawiedliwienie. Jeśli tego nie zrobi, grozić mu będzie grzywna, a nawet doprowadzenie przez policję.

Czego można się spodziewać podczas kwalifikacji?

Komisja będzie zbierać informacje o stanie zdrowia potencjalnych poborowych oraz ustalać ich zdolność do czynnej służby wojskowej. Wszyscy dostaną książeczki zdrowia z zaznaczoną kategorią: A, B, D, E. Komisja założy ewidencję potencjalnych poborowych i przeniesie ich do rezerwy.

W Bolesławcu badania odbywać się będą na terenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Potrwają od 4 marca do 21 marca 2019 roku.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe