Zlikwidowana uprawa marihuany

  • 22.10.2020, 13:17
  • Bogdan Mazurkiewicz
Zlikwidowana uprawa marihuany

Kruszyńscy policjanci zatrzymali 62-letniego mieszkańca Bolesławca, w którego mieszkaniu znaleziono ponad 300 gramów suszu z marihuany. Po sprawdzeniu okazało się też, iż w pobliżu domu, w którym mieszkał był namiot foliowy, a w nim 15 krzewów konopi indyjskich. Mężczyźnie grozić będzie do 10 lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci zlikwidowali uprawę i zabezpieczyli środki odurzające. Zatrzymany tłumaczył, że marihuaną leczy artretyzm.

Mundurowi z Kruszyna prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali starszego mężczyznę i zabezpieczyli ponad 300 gramów środków odurzających oraz zlikwidowali uprawę 15 krzewów konopi indyjskich. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Kruszynie w wyniku działań operacyjnych ustali miejsce, gdzie znajdują się środki odurzające. Z informacji śledczych wynikało, że 62-letni mieszkaniec Bolesławca nie tylko posiada narkotyki, ale również je sprzedaje. Po wejściu do mieszkania funkcjonariusze znaleźli środki odurzające już gotowe do użycia. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 gramów marihuany, która schowana była w papierowej torbie, szklanym słoiku i opakowaniu po kawie.

Po sprawdzeniu terenu przyległego do budynku, gdzie mieszka starszy mężczyzna, w namiocie foliowym mundurowi ujawnili uprawę konopi indyjskich. Było to 15 krzewów. Zatrzymany tłumaczył, że wszystko posiada na własny użytek, ponieważ jest osobą chorą na artretyzm, a marihuana pomaga na jego dolegliwości.

Podejrzany usłyszał już 3 zarzuty dotyczące przestępczości narkotykowej, tj. posiadania, uprawy i handlu środkami odurzającymi. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe