Certyfikat dla II LO

  • 30.11.2020, 13:17
  • Bogdan Mazurkiewicz
Certyfikat dla II LO

Dolnośląski Kurator Oświaty we Wrocławiu wręczył Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia bolesławieckiemu II Liceum Ogólnokształcącemu. To już po raz drugi szkoła ta została w ten sposób doceniona. Od 2014 realizowany jest w niej Program Rozwijania Zainteresowań i Wspierania Uzdolnień. Jest on oparty na założeniach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, a jego celem jest stworzenie takich warunków edukacji, które sprzyjają rozwojowi potencjału każdego ucznia.

Komunikat Starostwa Powiatowego w Bolesławcu:

II LO z Certyfikatem Szkoły Wspierającej Uzdolnienia

Dolnośląski Kurator Oświaty we Wrocławiu Pan Roman Kowalczyka wręcza Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia dyrektorowi II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu.

Po raz drugi II Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu otrzymało prestiżowe wyróżnienie jakim jest Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia. szkoła potwierdziła wysoką jakość swojej pracy, dzięki czemu należy do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia.

W II Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu od roku 2014 realizowany jest Szkolny Program Rozwijania Zainteresowań i Wspierania Uzdolnień. Program jest oparty na założeniach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, a jego celem jest stworzenie takich warunków edukacji, które sprzyjają rozwojowi potencjału każdego ucznia. Program ma charakter egalitarny i jest skierowany do wszystkich uczniów szkoły. W ramach działań programowych w klasach I przeprowadzana jest diagnoza zainteresowań i uzdolnień  uczniów, wykorzystując do tego celu zestaw testów do identyfikacji uzdolnień. Co roku odbywają się w szkole imprezy, na których każdy uczeń może zaprezentować swoje zainteresowania i talenty: Festiwal Talentów Wiosna Talent Show oraz Festiwal Nauki. Na co dzień  w szkole odbywają się ciekawe zajęcia lekcyjne, realizowane różnorodne projekty edukacyjne, organizowane zajęcia pozalekcyjne dostosowane do zainteresowań uczniów - koło naukowe, koło teatralne, koło szachowe, wystawy tematyczne i wiele innych. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszą się zajęcia pozaszkolne – wykłady na wyższych uczelniach, lekcje w muzeum czy w instytucjach państwowych, wymiana zagraniczna, wycieczki edukacyjne, wolontariat, zajęcia w jednostce wojskowej oraz organizowany co roku obóz naukowy.

Po raz pierwszy Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia przyznano II LO w roku 2015. W roku 2020 szkoła potwierdziła wysoką jakość swojej pracy  i po raz drugi otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe