Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 18:38

Sportowy konkurs szkolny online

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego zorganizował Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sporcie w systemie online. Szkoły z terenu całego powiatu mogły wystawić trzyosobowe drużyny. Rywalizacja odbyła się w kategoriach wiekowych. Wśród klas podstawowówek od czwartek do szóstej zwyciężyła bolesławiecka Szkoła Podstawowa nr 1. Wśród starszych roczników wygrał Zespół Szkół w Osiecznicy. Natomiast zwycięzcą wśród szkół średnich został pierwszy bolesławiecki ogólniak.

Komunikat Starostwa Powiatowego:

Kto był pierwszy? Kto był szybszy?

Zwycięzcy w kategorii klas 4-6, Szkoła Podstawowa numer 1 Bolesławiec, od lewej stoją uczniowie: Maja Mikołajewska, Bartosz Szefer, Wiktoria Bełza, Mariusz Mendocha - Zastępca Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Pierwszy Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sporcie w systemie on-line został zorganizowany 19 lutego przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu. Wprawdzie rzeczywistość – jak wiemy –  nie sprzyja bezpośredniej sportowej rywalizacji, ale taki turniej to jednocześnie okazja do przybliżenia uczniom trochę historii sportu.

Każda szkoła w naszym powiecie miała możliwość wystawienia trzyosobowej reprezentacji. Do udziału w turnieju zgłosiło się 13 placówek. Turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych : klasy 4-6, 7-8 szkół podstawowych oraz kategoria szkół ponadpodstawowych. Dla każdej kategorii wiekowej przygotowany był odrębny zestaw 30 pytań. Na rozwiązanie każdy zespół miał maksymalnie 30 minut. Zestawy składały się z pytań, do których przyporządkowane były trzy lub dwie odpowiedzi z jedną prawidłową. Jeśli dwie drużyny miały tę samą liczbę poprawnych odpowiedzi, o miejscu decydował czas rozwiązania. Taki przypadek mieliśmy w rywalizacji klas 7-8. Tematyka pytań była bardzo szeroka i różnorodna.  Dotyczyła między innymi : przepisów gier sportowych, osiągnięć wybitnych sportowców, lokalnych wydarzeń sportowych czy zmagań zawodników na sportowych arenach. Oto końcowe wyniki konkursu :

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu – 23 pkt

Wszystkie szkoły, które zgłosiły się do konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych uhonorowane zostały okolicznościowymi pucharami, natomiast zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca zostali nagrodzeni upominkami rzeczowymi. Nagrody wręczyli uczniom Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Katarzyna Zięba oraz zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Mariusz Mendocha, odwiedzając ich bezpośrednio w szkołach.

Zwycięzcy w kategorii klas 4-6, Szkoła Podstawowa numer 1 Bolesławiec: Maja Mikołajewska, Bartosz Szefer, Wiktoria Bełza.

Zespołu Szkół w Osiecznicy Kalina Hytnar, Julia Wojtkowiak i Sylwia Makieła zwyciężczynie klasyfikacji klas 7-8.

Zwycięzcy w kategorii szkół ponadpodstawowych, I Liceum Ogólnokształcące: Filip Boratyński, Wiktoria Sobczyszyn, Mikołaj Mankiewicz.