Dzień Flagi

  • 04.05.2021, 15:08
  • Bogdan Mazurkiewicz
Dzień Flagi

2 maja obchodzony był w Bolesławcu, podobnie, jak w całym kraju, Dzień Flagi. W tym dniu w południe na bolesławieckim Rynku uroczyście podniesiono na maszcie Biało-Czerwoną. W podniesieniu flagi udział wzięli żołnierze z 23 Śląskiego Pułku Artylerii. Z tej też okazji przed Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury prezentowana jest wystawa plenerowa prac konkursu plastycznego "Mój, jedyny, niepowtarzalny kotylion patriotyczny".

Komunikat UM w Bolesławcu:

Dzień Flagi w Bolesławcu

2 maja obchodzony jest  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. O godzinie 12.00 na bolesławieckim Rynku, przy udziale służb żołnierzy 23 pułku artylerii, nastąpiło uroczyste podniesienie Biało-Czerwonej.

Przed Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki  prezentowana jest wystawa plenerowa prac konkursu plastycznego „Mój, jedyny, niepowtarzalny kotylion patriotyczny”.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest od 2004 roku. Tegoroczne obchody z powodu pandemii mają charakter kameralny. Obchody mają m.in. na celu popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. 2 maja to również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe