Bolesławieccy policjanci na granicy

  • 26.11.2021, 15:15
  • Bogdan Mazurkiewicz
Bolesławieccy policjanci na granicy

Na granicy polsko-białoruskiej służbę pełnią m.in. policjanci, którzy uczestniczą na szkoleniach w oddziałach prewencji w Warszawie. Konkretnie w Piasecznie szkolą się również policjanci z bolesławieckiej jednostki Policji. Funkcjonariusze ci pełnią obecnie służbę przy samej granicy. Dbają o to, by nielegalni migranci nie przedostali się do Polski.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Dolnośląscy policjanci również pełnią służbę na granicy z Białorusią

Na granicy polsko-białoruskiej, gdzie wciąż jest niespokojnie, służbę pełnią również policjanci, którzy aktualnie przebywają na szkoleniach w oddziałach prewencji w Warszawie. Obecnie są tam również policjanci z bolesławieckiej jednostki Policji.

Bezpieczeństwo na polsko-białoruskiej granicy, a zarazem zewnętrznej granicy UE, jest strzeżone przez funkcjonariuszy wielu służb mundurowych. Aktualnie sytuacja na pograniczu polsko-białoruskim, poprzez wprowadzenie stanu wyjątkowego, wymaga wsparcia dla Straży Granicznej i miejscowych sił policyjnych.

Również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, przebywający obecnie na szkoleniach w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie - dokładnie w Piasecznie - pełnią służbę przy samej granicy, dbając o to, by nielegalni migranci nie przedostali się do Polski.

Służba na rzecz szczelności granic państwa spotyka się z ogromną społeczną wdzięcznością i życzliwością. Wielu docenia służbę mundurowych, wiedząc jakim negatywnym zjawiskom ona zapobiega. Życzymy wszystkim funkcjonariuszom bezpiecznej służby na granicy polsko-białoruskiej i szybkiego powrotu do domów.

KWP Wrocław/KPP Bolesławiec

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe