Zatrzymany włamywacz

  • 22.09.2022, 12:31
  • Bogdan Mazurkiewicz
Zatrzymany włamywacz KPP w Bolesławcu

Zatrzymano 29-letniego mężczyznę, sprawcę włamań do dwóch pojazdów i kradzieży jednego z nich. Złodziej był już znany bolesławieckim policjantom z podobnych przestępstw. Był też karany więc jako recydywiście grozić mu będzie kara do 15 lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Sprawca włamań do dwóch pojazdów i kradzieży jednego z nich usłyszał zarzuty

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży z włamaniem pojazdu o wartości 8 tysięcy złotych oraz włamał się do innego auta i ukradł z wnętrza kamerkę. Sprawca to recydywista, dlatego może mu grozić kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie najpierw kradzieży kluczyka do samochodu i dokumentów. Następnie włamanie i kradzież pojazdu oraz kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu. Sprawca popełnił przestępstwa w związku z samochodem, który kilkadziesiąt kilometrów od miejsca przestępstwa się zepsuł.

Dodatkowo policjanci udowodnili podejrzanemu jeszcze jedno przestępstwo, włamanie po pojazdu i kradzież z wnętrza kamerki.

29-latek jest dobrze znany policjantom, był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Jako recydywiście, za popełnione czyny może mu grozić kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska
Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe