Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 13:02

Pomoc drogowa – dowiedz się, czym się zajmuje i kiedy skorzystać z jej usług

Awaria silnika, hamulców lub układu elektrycznego – to tylko niektóre z usterek, jakie mogą nam się przytrafić na drodze. Najgorsze co możemy zrobić, gdy samochód odmówi nam posłuszeństwa, to zacząć panikować. Pochopne podejmowanie działań może powiększyć skalę problemu i tym samym podnieść koszty napraw.
  • 19.10.2020 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Pomoc drogowa – dowiedz się, czym się zajmuje i kiedy skorzystać z jej usług

Kiedy powinno się wezwać pomoc drogową? Na jakie wsparcie z jej strony możemy liczyć? Dlaczego samodzielne holowanie pojazdu jest złym pomysłem? Odpowiadamy!

 

Holowanie pojazdu na własną rękę – czy warto?

 

Holowanie drugiego samochodu nie jest łatwe. Jeśli nigdy wcześniej nie kierowaliśmy autem holującym, możemy mieć z tym spory problem. Co więcej, nie każde auto nadaje się do holowania. Możliwość holowania wyklucza m.in. niesprawny układ hamulcowy, jak i automatyczna skrzynia biegów. Problem mogą sprawić także pojazdy o napędzie hybrydowym.

Zanim zdecydujemy się holować auto z pomocą znajomego, musimy zdać sobie sprawę z tego, czym to może grozić. W najlepszym wypadku możemy zostać ukarani mandatem i tak czy inaczej, będziemy musieli skorzystać z usług pomocy drogowej. W najgorszym jednak możemy doprowadzić do wypadku i narazić na utratę zdrowia i życia zarówno siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo holowanie auta w nieodpowiedni sposób może skutkować powstaniem jeszcze większych uszkodzeń, których koszt usunięcia będzie wyższy niż cena usługi wyświadczonej przez pomoc drogową.

 

Kiedy zadzwonić po pomoc drogową?

 

Gdy samochód ulegnie awarii w trasie, najrozsądniej jest więc od razu wezwać pomoc drogową. Profesjonalna firma przewiezie niezdolny do poruszania się po drodze pojazd do wskazanego przez nas miejsca.

Warto mieć jednak świadomość, że holowanie nie zawsze polega na ciągnięciu uszkodzonego samochodu na elastycznej linie, jak czynność tą wyobraża sobie znaczna część kierowców. Holowaniem nazywamy również przewożenie auta na lawecie.

Jakie pojazdy można holować? Samochody osobowe i ciężarowe, autobusy, a nawet ciągniki. Kluczowe jednak jest, aby holownik był odpowiednio duży i miał właściwą moc. Dlatego kontaktując się z przedstawicielem firmy świadczącej pomoc drogową, należy dokładnie przedstawić, jakie auto jest do odholowania.

 

Pomoc drogowa – zakres świadczonych usług

 

Pomoc drogowa oprócz holowania świadczy jeszcze takie usługi jak:

   wymiana uszkodzonego koła,

   wyciąganie pojazdu z rowu/błota,

   stawianie pojazdu na koła,

   awaryjne otwieranie/uruchamianie pojazdu,

   drobne naprawy na miejscu.

 

Mieszkasz w Bolesławcu lub okolicach? W tym regionie swoje usługi świadczy Koral Cars – pomoc drogowa oferująca holowanie 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. 514-101-917 – zapisz sobie jej numer w telefonie, bo nie wiadomo, kiedy może Ci się przydać.

--- Artykuł sponsorowany ---