Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 10:57

JAK SZYBKO WPROWADZIĆ SIĘ DO NOWEGO MIESZKANIA?

Kupno mieszkania i czekanie na oddanie go do użytku to trudny czas. Dom już powstaje, na budowie praca wre, a my musimy nadal wynajmować mieszkanie, albo zamieszkiwać kątem u rodziny. To jedna z nielicznych niedogodności związanych z kupnem mieszkania z rynku pierwotnego. Co więc zrobić, by szybciej wprowadzić się do nowego mieszkania?
  • 24.01.2020 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
JAK SZYBKO WPROWADZIĆ SIĘ DO NOWEGO MIESZKANIA?

Bardzo często osoby, które decydują się na kupno mieszkania u dewelopera, odkładają pieniądze także na jego wykończenie i wyposażenie w urządzenia i meble według swoich upodobań. Jednak zwykle okazuje się, że kwota jest zbyt skromna, by przeprowadzić remont zgodny z naszym planem. Dlatego wielu nabywców ostatecznie szybko układa podłogi, montuje najtańsze sanitariaty i wprowadza się do prowizorki, którą chce później przerabiać. To jeden z najgorszych pomysłów, ponieważ prowizorki z natury są najtrwalsze, a podwójny remont to podwójny bałagan i podwójne koszty. Dlatego banki proponują kredyty hipoteczne z uwzględnieniem kosztów wykończenia mieszkania. W ten sposób możemy uzgodnić z deweloperem, że w mieszkaniu mają znajdować się wybrane podłogi, płytki ceramiczne w łazience, prysznice i inne urządzenia, a za całość zapłacimy tak, jak zapłacilibyśmy po prostu za droższe mieszkanie. Dzięki temu rozwiązaniu otrzymujemy mieszkanie gotowe do zamieszkania, a nie musimy zaciągać dodatkowego, często droższego kredytu gotówkowego na zakup materiałów wykończeniowych i opłacenie ekipy remontowej. Decydując się na tę opcję, nie zawsze trzeba szukać osobno dewelopera i osobno ekipy wykańczającej wnętrza. Przykładowo krakowski deweloper Super Krak S.A. zawarł współpracę ze sprawdzoną firmą Excellent w zakresie kompleksowego wykończenia wnętrz. Dzięki temu już kupując mieszkanie od dewelopera, można zdecydować się na wersję „pod klucz”. Oczywiście osobną sprawą jest zakup mebli i dodatków, a to też są dodatkowe koszty.

 

Deweloperzy mogą też zaproponować zakup mieszkania z kompleksowym wykończeniem, czyli także z meblami. Jednak jest to z reguły rozwiązanie dobre dla tych osób, które kupują mieszkanie pod wynajem. Ma być ono bowiem uniwersalne, czyli trafić w gusta wielu potencjalnych klientów. Jest to jednak bardzo rzadkie rozwiązanie i inwestorzy wolą albo samodzielnie umeblować lokal, albo pozostawiają mieszkanie puste, by najemca sam mógł to zrobić.

--- Artykuł sponsorowany ---