Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 11:10

Kreatywne pomysły na tematyczne przyjęcia urodzinowe dla dorosłych: od retro po luksusowe

Szukasz oryginalnego pomysłu na tematyczne przyjęcie urodzinowe? Poznaj najczęściej wybierane motywy przewodnie imprez z okazji urodzin. Dowiedz się również, o czym pamiętać, by zabawa była naprawdę udana, a aranżacja spójna i robiąca wrażenie!
  • 08.09.2023 13:06
Kreatywne pomysły na tematyczne przyjęcia urodzinowe dla dorosłych: od retro po luksusowe

 

Dlaczego tematyczne przyjęcia są w ostatnim czasie tak popularne?
 

Popularność tematycznych przyjęć nie wzięła się znikąd. Za modą na imprezy z motywem przewodnim stoi szereg zalet takich uroczystości. Po pierwsze, dają one możliwość przeniesienia się do innego świata. Często takiego, o którym marzymy, który dobrze wspominamy i mamy do niego sentyment lub który nas fascynuje. Przebranie się za postać z bajki, osobę wykonującą interesujący zawód czy ulubione zwierzę zapewnia mnóstwo frajdy!

Po drugie, wbrew pozorom – zorganizowanie przyjęcia tematycznego jest o wiele prostsze niż zaplanowanie zwykłej imprezy, którą każdy zna. W zgodzie z motywem przewodnim można dobrać oryginalną muzykę, dekoracje, stroje, a nawet jedzenie czy alkohol. Przykład? Proszę bardzo! Urodziny wyprawiane w okresie bożonarodzeniowym, na które zapraszamy renifery, śnieżynki, pomocników świętego Mikołaja czy bałwany można zorganizować w śnieżno-gwiazdkowym klimacie. Na takim przyjęciu nie może jednak zabraknąć ciepłego jedzenia, pomarańczy, lampionów, sztucznego śniegu, bakali, aromatycznych świec czy trunków nawiązujących do wskazanej scenerii. Toruńska o smaku i aromacie piernikowo-korzennym, którą można znaleźć pod wskazanym linkiem: https://torunskiewodki.pl/torunska/ idealnie wpasują się w gwiazdkowy klimat. 

Po trzecie wreszcie, główny organizator tematycznego przyjęcia urodzinowego ma mnóstwo możliwości do wyboru. Ogranicza go wyłącznie wyobraźnia i kreatywność. Imprezę może przecież zaplanować zarówno w stylu retro, stylu luksusowym, stylu wiejskim, jak i w nawiązaniu do duchów, zwierząt, kosmitów, roślin, zawodów itd. Ważnym jest jednak by możliwie jak najwięcej detali planowanego przyjęcia, zgadzało się z jego motywem przewodnim. W kontekście alkoholi – Wytwórnia Wódek Gatunkowych – https://torunskiewodki.pl/, której produkt został już wspomniany, proponuje także inne alkohole. W motyw myśliwski wpisze się Hubertówka, a w motyw polskiej parapetówki z innej dekady wpisze się wódka jednorodna.

Przyjrzyjmy się najczęściej wybieranym motywom przewodnim tematycznych przyjęć urodzinowych
 

Są oczywiście i takie motywy przewodnie tematycznych przyjęć, które wybiera się najczęściej. Ostatnimi laty absolutny prym wśród nich wiodą imprezy w klimacie retro. Niektórzy decydują się na zorganizowanie party w stylu lat 50-tych, a nawet i wcześniejszych. W zdecydowanej większości są to jednak lata 60-te, 70-te, 80-te, a nawet i 90-te, które pamiętają prawie wszyscy. Łatwo dobrać wówczas muzykę, znaleźć odpowiedni strój, udekorować mieszkanie czy przygotować śmieszne atrakcje, na przykład gry planszowe nawiązujące do czasów PRL, szalonych lat 70-tych czy disco z lat późniejszych.

Wydaje się, że dzięki amerykańskiemu Halloween, polubiliśmy też klimaty przyprawiające o gęsią skórkę. 
A z racji tego, że zabawy organizowane w stylu rustykalnym, troszkę się już przejadły, wiele osób decyduje się też na przyjęcia w stylu glamour lub luksusowym.

--- Artykuł sponsorowany ---