Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 maja 2025 11:30
Reklama

Zniesiony zakaz dla dzieci i młodzieży

Zniesiony zakaz dla dzieci i młodzieży

Znowelizowane zostało rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Znosi się mianowicie obostrzenia dotyczące przemieszczania się dzieci i młodzieży tylko pod opieką dorosłych. Uczniowie, którzy mają obecnie ferie zimowe, będą więc mogli bez przeszkód korzystać ze świeżego powietrza w tym czasie.

Serwis Samorządowy PAP:

Zmienione rozporządzenie: od wtorku dzieci mogą wychodzić z domu bez opieki

W Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Znosi obostrzenia dotyczące przemieszczania się dzieci i młodzieży tylko pod opieką dorosłych.

Nowelizacja znosi przepis, w myśl którego do 17 stycznia 2021 r. od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00–16.00, przemieszczanie się małoletnich do ukończenia 16. roku życia mogło odbywać się wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej.

Zmienione rozporządzenie wchodzi w życie we wtorek, 5 stycznia.

Od poniedziałku, 4 stycznia w całej Polsce trwają dwutygodniowe ferie zimowe. Utrzymanie obostrzeń dotyczących wychodzenia dzieci i młodzieży z domu w tym okresie spotkały się z krytyką. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej, że wpływały do niego i do szefa KPRM Michała Dworczyka liczne wnioski w tej sprawie i zapowiedział zmianę przepisów.

"Mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Chcielibyśmy jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8-16 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania" - podkreślił Niedzielski.

Nowela w załączniku pod artykułem.

aba/


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama