Bolesławiecka Policja podsumowała noc sylwestrową w powiecie bolesławieckim. W miniony weekend było spokojnie na drogach, a powodem wielu interwencji był spożyty alkohol. W Sylwestra policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Na terenie powiatu bolesławieckiego policjanci zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn. 56-latka, który kierował motorowerem mając ponad 2 promile i 31-latka, który kierował osobówką mając 1,5 promila. Natomiast w Bolesławcu zatrzymano 45-latka, który mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu spowodował kolizję.
Komunikat KPP w Bolesławcu:
Sylwestrowy weekend – podsumowanie
Bezpiecznie podczas nocy sylwestrowej na terenie powiatu bolesławieckiego. W miniony weekend było spokojnie na drogach a powodem wielu interwencji był spożyty alkohol.
Podczas minionego weekendu, który był wyjątkowy z uwagi na Sylwestra odnotowaliśmy 3 kolizje. Od piątku do niedzieli policjanci przeprowadzili 182 interwencje oraz sprawdzili 523 osoby. Zatrzymani zostali nietrzeźwi kierujący oraz kierowca pod wpływem narkotyku. W ręce funkcjonariuszy wpadli również poszukiwani, którzy trafili do zakładów karnych.
W Sylwestra policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Tuż przed 16.00 na terenie powiatu bolesławieckiego policjanci zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn. 56-latka, który kierował motorowerem mając ponad 2 promile i 31-latka, który kierował osobówką mając 1,5 promila. Natomiast w Bolesławcu po godz. 18.00 zatrzymany został 45-latek, który mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu spowodował kolizję. Również 31 grudnia funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby poszukiwane.
1 stycznia ok.3.00 mundurowi skontrolowali pojazd, którym kierował 42-latek. Mężczyzna był pod wpływem środka odurzającego oraz miał przy sobie metamfetaminę.
2 stycznia na autostradzie A4 zatrzymany został 53-latek z powiatu wrocławskiego, który usiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu. W Nowogrodźcu zatrzymana została 44-letnia kobieta, która kierowała mając blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W niedzielę wpadły również 2 osoby z narkotykami. Dzielnicowi zatrzymali 21-letniego mieszkańca Wrocławia, który posiadał marihuanę i metamfetaminę. Natomiast patrol zatrzymał 17-latka z Bolesławca z marihuaną. Podczas kontroli pojazdu na autostradzie A4 policjanci zatrzymali 32-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Gostyninie, mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności.
asp.szt.A.Kublik- Rościszewska
KPP Bolesławiec
Komentarze