Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 12:32

Strażacy uratowali człowieka

Strażacy uratowali człowieka
Autor: KP PSP w Bolesławcu

Strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Bolesławcu uratowali życie nieprzytomnemu mężczyźnie. Stracił on przytomność w autobusie, które stał na dworcu. Po przybyciu na miejsce natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora. Akcję prowadzono przez pół godziny i przyniosła ona pozytywny efekt.

Komunikat KP PSP w Bolesławcu:

Strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Bolesławcu uratowali życie nieprzytomnemu mężczyźnie.

Akcja na dworcu autobusowym PKS

We środę 11 maja 2022 r. około godziny 11:03 strażacy otrzymali wezwanie do nieprzytomnego mężczyzny, który stracił przytomność w autobusie. Pojazd znajdował się na dworcu autobusowym PKS, który usytuowany jest się naprzeciwko Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu.

Strażacy bardzo szybko zainterweniowali i po stwierdzeniu, że u poszkodowanego nie stwierdzono czynności życiowych , natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem defibratora, który wywołał impuls elektryczny. Dalsze działania pośredniego masażu serca prowadzono do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego.

Po przyjeździe ZRM, akcję ratowniczą prowadzili wspólnie strażacy oraz ratownicy medyczni. Skutecznie prowadzona akcja resuscytacyjna przez ok 30 minut przyniosła pozytywny efekt i uratowała życie poszkodowanemu.

Opracował: kpt.Wojciech Rosiak
Zdjęcia: st.kpt.Sylwester Łasocha


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama