Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 11:19

Okradał pracodawcę

Okradał pracodawcę
Autor: KPP w Bolesławcu

Nowogrodzieccy policjanci zatrzymali 33-letniego pracownika kopalni piasków w gminie Osiecznica, który ukradł przewód elektryczny o wartości 13 tys. zł. Złodziej przez kilka tygodni 17 razy odcinał kawałki tego przewodu i sprzedawał. Łącznie było to 55 metrów przewodu. Za kradzież z włamaniem grozić mu będzie kara do 10 lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Pracownik kopalni z zarzutami, okradł pracodawcę na blisko 13 tysięcy złotych

Policjanci z komisariatu udowodnili 33-latkowi kradzież z włamaniem na terenie firmy, w której pracował. Mężczyzna przez kilka tygodni 17 razy odcinał po kawałku nowy przewód, wynosił z terenu firmy, oskórowywał i sprzedawał. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu ustalili, że przewód o wartości blisko 13 tysięcy ukradł jednej z pracowników zakładu. Z informacji zebranych przez mundurowych wynika, że w okresie od 12 maja do 23 sierpnia br. z zamkniętego pomieszczenia gospodarczego, znajdującego się na terenie kopalni piasków w gminie Osiecznica, zniknęło 55 metrów grubego przewodu. Straty zostały wyceniono na kwotę blisko 13 tysięcy złotych.

Działania operacyjne dały podstawę, aby wytypować osobę podejrzaną. Sprawcą okazał się 33-letni pracownik kopalni. Mężczyzna jest zatrudniony od roku, a od 3 miesięcy wynosił z firmy mienie „dorabiając” sobie do pensji.

Podejrzany złożył wyjaśnienia. W ciągu dnia odcinał kawałek przewodu po około 4 metry i wynosił poza teren firmy. Następnie po pracy odzyskiwał miedź, którą później sprzedawał.

17 razy odcinał kawałek po kawałku, aż przewodu zostało tak mało, że odwinął się i spadł ze szpuli. 33-latek łącznie ukradł 55 metrów przewodu.

Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska
Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama