Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 września 2023 11:02

Dzień Kubusia Puchatka

Dzień Kubusia Puchatka

Przedszkolaki z miejskich przedszkoli publicznych świętowały Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Ten dzień to rocznica urodzin Alana Alexandra Milne’a. Przedszkolaki dowiedziały się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka, rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi, odtańczyły wspólnie „misiowy taniec” oraz poczęstowały się „małym co nieco”.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Dziękujemy Ci Kubusiu Puchatku, że jesteś i zawsze z nami będziesz…

Międzynarodowy  Dzień Kubusia Puchatka świętowały przedszkolaki z miejskich przedszkoli publicznych w Bolesławcu.

Święto to  obchodzimy  na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Milne’a. Bohatera powieści Milne’a, amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie, jest kultową postacią dla przedstawicieli kilku pokoleń. Dzień ten był doskonałą okazją do przypomnienia przygód Kubusia Puchatka. Dzieci oglądały przygody zwierząt ze Stumilowego Lasu w wykonaniu pań z przedszkola, tańczyły i brykały ze swoim ulubionym bohaterem. Dziękujemy Ci Kubusiu Puchatku, że jesteś i zawsze z nami będziesz!

Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka, rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi, odtańczyły wspólnie „misiowy taniec” oraz poczęstowały się „małym co nieco”.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama