Policjanci z bolesławieckiej drogówki skontrowali w mieście samochód osobowy. Kierował nim 30-letni mieszkaniec miasta, który był pod wpływem narkotyków. Natomiast jego pasażerem był 30-latek, który był poszukiwany przez bolesławiecki Sąd w związku z wyrokiem za posiadanie narkotyków. Kierowcy grozić będzie do 2 lata więzienia, a pasażer odsiedzi zasądzoną wcześniej karę.
Komunikat KPP w Bolesławcu:
Kierowca po narkotykach a pasażer poszukiwany przez sąd
Drogówka zatrzymała do kontroli pojazd, którym kierował mężczyzna, pod pływem narkotyków a pasażerem był poszukiwany przez sąd.
Dzisiaj rano funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu na jednej z ulic miasta skontrolowali pojazd, którym podróżowało dwóch mężczyzn.
Za kierownicą siedział 30-latek, który podczas sprawdzania był bardzo nerwowy. Kontrola narkotestem szybko wytłumaczyła zachowanie mieszkańca Bolesławca. Wynik był pozytywny, co oznacza, że mężczyzna prowadził, będąc pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze od razu zatrzymali prawo jazdy. 30-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Mundurowi sprawdzili również pasażera pojazdu. Okazało się, że 31-latek był poszukiwany przez bolesławiecki sąd m.in. w związku z wyrokiem za posiadanie narkotyków.
asp.szt.Anna Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec
Komentarze