Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 19 maja 2025 18:49
Reklama

Oświadczenie US Army

Oświadczenie US Army

Po sobotnim zdarzeniu na ulicy Sierpnia '80, w którym doszło do awnatury i przepychanek, w których brali udział żołnierze US Army w cywilu dowództwo amerykańskiej jednostki złożyło oświadczenie. Ubolewa w nim nad tym, co się stało i zapewnia, że współpracuje z lokalnymi władzami polskimi, by wyjaśnić okoliczności tego zajścia. Do tego czasu żołnierze Amerykańscy biorący udział w incydencie zostali objęci ograniczeniom.

Oświadczenie 4. Dywizji Piechoty w sprawie incydentu z żołnierzami USA

BOLESŁAWIEC, POLSKA

1 kwietnia, w sobotę wieczorem, żołnierze amerykańscy, w tym, co najmniej 5 mężczyzn i 1 kobieta z armii amerykańskiej brali udział w incydencie na rynku w  Bolesławcu. Żołnierze amerykańscy byli widziani podczas interwencji prowadzonej przez funkcjonariuszy bolesławieckiej policji.

Żołnierze przebywali wcześniej w lokalu w Bolesławcu, w którym serwowano alkohol. Żołnierze biorący udział w tym incydencie nie pochodzili z bazy wojskowej w Bolesławcu, stacjonują w Trzebieniu. Żołnierze Amerykańscy biorący udział w incydencie zostali objęci ograniczeniom do czasu zakończenia dochodzenia.

Dowództwo wojskowe USA ściśle współpracuje z lokalnymi władzami w celu zbadania sprawy i pociągnie zaangażowanych żołnierzy do odpowiedzialności za wszelkie wykroczenia. Chcemy podziękować lokalnym bolesławieckim stróżom prawa za sposób, w jaki poradzili sobie  z tą sytuacją.

Dziękujemy za zrozumienie i prosimy o cierpliwość podczas pracy nad wyjaśnieniem tego 
zdarzenia. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego incydentu oraz zapytania mediów, prosimy o kontakt z Dyrektorem ds. Publicznych 4. Dywizji Piechoty, ppłk Ireką Sanders, za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: [email protected]


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama