Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 09:00
Reklama

Cybertron Dolny Śląsk 2023

Cybertron Dolny Śląsk 2023
Źródło: UMWD Wrocław

Samorząd Województwa Dolnośląskiego wraz z partnerami zapraszają na CYBERTRON DOLNY ŚLĄSK 2023. Cybertron to zespołowa grywalizacja informatyczna sprawdzająca umiejętności informatyczne i zdolności kreatywnego rozwiązywania problemów z zakresu cyberbezpieczeństwa i infrastruktury krytycznej. Skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zgłoszenia przyjmowane będą do 14 czerwca, a finał zaplanowano na koniec wrzeeśnia.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

ZGŁOSZENIA: 17 maja - 14 czerwca 2023 r. na www.cybertron.edu.pl

ELIMINACJE: 17 - 18 czerwca 2023 r. [on-line]

FINAŁ: 26 - 28 września 2023 r. [Politechnika Wrocławska - live]

Samorząd Województwa Dolnośląskiego wraz z Politechniką Wrocławską, Wrocławskim Centrum Sieciowo Superkomputerowym, Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i Stowarzyszeniem Startup Founders zapraszają na CYBERTRON DOLNY ŚLĄSK 2023. Wydarzenie odbywa się we współpracy z czeskim regionem Kralovohradeckim.

CYBERTRON DOLNY ŚLĄSK to zespołowa grywalizacja informatyczna sprawdzająca umiejętności informatyczne i zdolności kreatywnego rozwiązywania problemów z zakresu cyberbezpieczeństwa i infrastruktury krytycznej.

Drodzy Uczniowie dolnośląskich techników i liceów! Serdecznie zapraszam Was do udziału w Cybertron Dolny Śląsk 2023. Cyberbezpieczeństwo obecnie nabiera szczególnego znaczenia, dlatego przygotowaliśmy wydarzenie, które ma przede wszystkim zachęcić Was do zgłębiania wiedzy w obszarze współczesnych zagrożeń cyfrowych, dać Wam możliwość rozwoju informatycznych zainteresowań oraz nawiązania nowych relacji. Czekamy na Wasze zgłoszenia! – zaprasza Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Zachęcamy uczniów techników i liceów do sprawdzenia swoich umiejętności informatycznych, zdolności współpracy z międzynarodowym teamie pod okiem specjalistów z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej, Wrocławskiego Centrum Sieciowo Superkomputerowego i kół naukowych PWr.

Cyberbezpieczeństwo to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów na naszej uczelni. Dlatego bardzo się cieszę, że na naszej uczelni znów będziemy gościć młodych pasjonatów, którzy być może w przyszłości zostaną naszymi studentami. Warto się zgłosić, bo przygotowaliśmy dla Was naprawdę ciekawe zadania, których rozwiązanie wcale nie będzie takie proste, jak się wydaje. Przyjdźcie i sprawdźcie sami – mówi rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Arkadiusz Wójs.

DLA KOGO?

Wydarzenie organizowane jest dla uczniów techników i liceów z terenu Dolnego Śląska. W finale wezmą udział również uczniowie z Kraju Kralovohradeckiego, którzy przeszli czeskie eliminacje.

ZGŁOSZENIA DO CYBERTRON DOLNY ŚLĄSK

Aby wziąć udział w eliminacjach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.cybertron.edu.pl. Uwaga! Rozwiązanie pierwszego zadania, jest niezbędne do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenia do eliminacji przyjmujemy do 14 czerwca 2023 r. Do udziału
w eliminacjach do CYBERTRON DOLNY ŚLĄSK zgłaszają się dwuosobowe zespoły.

ELIMINACJE ONLINE

Eliminacje online odbędą w dniach 17 - 18 czerwca 2023 r. na stronie www.cybertron.edu.pl.

FINAŁ

Pięć najlepszych zespołów z Dolnego Śląska wyłonionych w eliminacjach weźmie udział w finale, który odbędzie się w terminie 26-28 września 2023 r. na Politechnice Wrocławskiej. Finaliści wezmą udział w grywalizacji razem z uczniami z czeskiego regionu Kralovohradeckiego.

FABUŁA

Tegoroczna fabuła gry zakłada zablokowanie przez hakerów portalu internetowego jednej z lokalnych redakcji. Atak sprawia, że nie można publikować nowych wiadomości, konta redakcyjne pracowników są zablokowane. W newsroomie panuje konsternacja i chaos.

Trzeba zatem dotrzeć do czytelników portalu w tradycyjny sposób, czyli za pośrednictwem gazety papierowej. Dziennikarze muszą napisać informacje, złożyć i wydać gazetę, a następnie rozdać ją „z ręki” mieszkańcom miasta.

Gra – prowadzona w języku angielskim – będzie się składać z zadań terenowych, które odbędą się na kampusie Politechniki Wrocławskiej oraz z części informatycznej. Zawodnicy będą musieli odnaleźć wiadomości, hasła, instrukcje oraz wykonać zdjęcia, które przydadzą się do dalszej rozgrywki.

Część informatyczno-programistyczna będzie się składać z kilku zadań typu CTF (capture the flag). Zawodnicy w kilkuosobowych zespołach będą mieli do dyspozycji stanowiska komputerowe, na których muszą pokonywać kolejne przeszkody i zdobywać „flagi”. Całość zakończy się wspólnym wydaniem gazety papierowej, która będzie efektem współpracy uczestników i pamiątką z wydarzenia.

DODATKOWE INFORMACJE

Organizatorzy konkursu pokryją koszty wyżywienia, opieki, noclegów oraz zapewnią atrakcyjne nagrody i ciekawy program dwudniowej imprezy. Zapraszamy również do udziału w finale nauczycieli informatyki/opiekunów zespołów, które pomyślnie przeszły eliminacje.

Informacje o eliminacjach i wydarzeniu można znaleźć na :
www.cybertron.edu.pl
https://www.facebook.com/WydzialEdukacjiUMWD

Film z ubiegłorocznego Cybertronu na PWr
https://www.youtube.com/watch?v=JuEH_mqK1Vg


Oceń

Komentarze
Reklama