Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 09:33
Reklama

Skradziony i odzyskany rower

Skradziony i odzyskany rower
Źródło: KPP w Bolesławcu

Kruszyńscy policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Osiecznica, który ukradł rower wart 4 tys. zł. Złodziej tłumaczył się tym, że wracając pieszo do domu wykorzystał sytuację, że rower stał niezabezpieczony na jednej z mijanych posesji i wziął go, żeby dojechać do celu. Grozić mu będzie kara więzienia do 5 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Nie miał czym wrócić do domu, więc ukradł rower. Mundurowi z kruszyna odzyskali jednoślad o wartości 4 tysięcy złotych i zatrzymali złodzieja

Funkcjonariusze z komisariatu bezpośrednio po otrzymaniu informacji o kradzieży jednośladu wytypowali podejrzanego w sprawie. Rower znaleźli ukryty w pomieszczeniu gospodarczym użytkowanym przez złodzieja. Sprawca wracał pieszo do domu i wykorzystał okazję do kradzieży. Mienie o wartości 4 tysięcy zostało zwrócone właścicielowi. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Kruszynie zatrzymali sprawcę kradzieży roweru elektrycznego o wartości 4 tysięcy złotych. Mieszkaniec gminy Osiecznica, wracając w nocy pieszo z Bolesławca, zaglądał na różne podwórka, szukając okazji. W jednej z wiejskich miejscowości trafił na pozostawiony na posesji rower elektryczny, bez chwili zastanowienia wsiadł na jednoślad i odjechał.

Mundurowi trafnie wytypowali podejrzanego. Podczas sprawdzania pomieszczeń użytkowanych przez 34-latka, w części gospodarczej policjanci znaleźli mienie pochodzące z przestępstwa.

Sprawca kradzieży usłyszał zarzut, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Odzyskane mienie o wartości 5 tysięcy złotych policjanci przekazali właścicielowi.

KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska


Oceń

Komentarze
Reklama