Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 12 maja 2025 12:53
Reklama

Jakie narzędzia do domowego warsztatu?

Dobranie narzędzi do domowego warsztatu wcale nie jest łatwe. Najwięcej problemów mają z tym osoby, które nigdy wcześniej nie urządzały warsztatu, a chciałyby rozpocząć swoją przygodę z majsterkowaniem. Wiadomo, że awaria w domu może przytrafić się w najmniej spodziewanym momencie. Wezwanie fachowca jest związane z koniecznością wydania pokaźnych pieniędzy. Czasami usterkę można wyeliminować przy pomocy własnych rąk i profesjonalnych narzędzi.
  • 27.08.2021 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jakie narzędzia do domowego warsztatu?

 

 

Jakie narzędzia zakupić w pierwszej kolejności?

Kupując narzędzia do domowego warsztatu wypadałoby zadbać o to, aby była to inwestycja długoterminowa. Warto wybrać kompletne zestawy, za które zapłaci się nieco mniej pieniędzy. Powinny to być zestawy pochodzące od uznanych producentów krajowych lub światowych. Im wyższe umiejętności domowników, tym więcej narzędzi znajdzie się w domowym warsztacie. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie naprawić kran lub spłuczkę w toalecie.

Naprawy wykonywane przez domowników niosą za sobą ogromną satysfakcję. Przy okazji można podreperować własne zdolności i poszczycić się nimi przed znajomymi. Wśród niezbędnych narzędzi dla majsterkowiczów można wymienić m.in.:

- młotek - najlepiej zakupić mały oraz duży. Ten pierwszy przyda się w przypadku małych gwoździ, a drugi sprawdzi się przy większych gwoździach i w trakcie podważania,

- śrubokręt - zaleca się korzystanie ze śrubokręta płaskiego oraz krzyżowego,

- wkrętaki instalacyjne - nieocenione przy pracach związanych z instalacjami elektrycznymi.

Takie elementy należy rozważyć w pierwszej kolejności. Na całe szczęście znajdzie się je bez problemów w profesjonalnych zestawach dla majsterkowiczów, więc wystarczy się za nimi dokładnie rozejrzeć. Obecnie można je zakupić w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Co jeszcze przyda się w kompleksowo wyposażonym warsztacie?

W kompleksowo wyposażonym warsztacie przyda się niewątpliwie więcej narzędzi. Mowa o wielofunkcyjnych szczypcach, obcęgach, latarce czy też miarce. Szczypce płaskie okażą się pomocne przy podcinaniu, natomiast obcęgi usprawnią proces podważania drobnych przedmiotów. Latarka jest niezbędnym wyposażeniem podczas prac wykonywanych późnym wieczorem lub wczesnym rankiem (np. w okresie zimowym). Z kolei miarka pomoże w dokonaniu niezbędnych pomiarów.

Oprócz wskazanych wyżej narzędzi warto pomyśleć o zakupieniu poziomicy (do prawidłowego wieszania obrazów i półek), nożyka introligatorskiego (do remontów i solidnego cięcia) czy też klucza płasko-oczkowego. Porozmawianie na ten temat z doświadczonymi majsterkowiczami to strzał w dziesiątkę, ponieważ w ten sposób najłatwiej rozwiać ewentualne wątpliwości.

Podstawowe narzędzia to jedno, lecz nie należy przy tym zapominać o drobnych akcesoriach. Na szczególną uwagę w tej kategorii zasługują m.in.: kołki, śrubki i gwoździe. Większe pieniądze zainwestuje się w popularne elektronarzędzia, które przydają się np. przy generalnych remontach. Są to wkrętarki, wiertarki oraz szlifierki. Przyda się też oczywiście dodatkowy zestaw wierteł.

Materiał zewnętrzny


Reklama