Szata graficzna CV
Twoje CV jest równie istotne jak Twoje zarobki w nowej pracy. Pierwsze wrażenie zwykle decyduje o kolejnych krokach, tak samo jest w przypadku CV. Zwróć uwagę, by dokument CV był atrakcyjny również pod względem graficznym. Niech będzie ciekawy i estetyczny, ale nie przytłacza informacjami lub grafikami.
Zdjęcie w CV
Choć zdjęcie nie jest wymagane w każdym CV, to warto je dodać. Pamiętaj, by było wysokiej jakości, najlepiej na neutralnym tle i odzwierciedlało Twój profesjonalny wizerunek.
Podstawowe informacje w CV
CV to wizytówka Twojej osoby w wersji XXL. Nie może w niej zabraknąć takich informacji, jak:
-
Dane osobowe – imię, nazwisko, telefon i mail
-
Wykształcenie (ukończone studia lub inne szkoły, majce znaczenie w konkretnej ofercie pracy)
-
Doświadczenie zawodowe (okres zatrudnienia u innych pracodawców wraz z nazwą firmy i zajmowanym przez Ciebie stanowiskiem. Warto dodać również swoje obowiązki, jeśli mają znaczenie dla oferty pracy, na którą aplikujesz)
-
Zainteresowania (warto pochwalić się, że żyjesz nie tylko pracą. Wymień swoje zainteresowania, jednak te faktycznie. Osoby rekrutujące lubią o nie pytać)
-
Poziom znajomości języków obcych lub programów komputerowych
-
Inne umiejętności, które wyróżnią Cię na tle innych kandydatów lub są przydatne na danym stanowisku pracy
CV na rozmowie o pracę
Mimo że wysyłałeś CV w odpowiedzi na ogłoszenie, to warto w razie czego zabrać je jeszcze na rozmowę o pracę. Przy okazji, podpytaj o zarobki. Możesz usłyszeć kwotę brutto. Netto to jednak pensja „na rękę”, która najbardziej będzie Cię interesować. Możesz obliczyć ją samodzielnie za pomocą narzędzia, jakim jest kalkulator wynagrodzeń w Internecie.
Na koniec, pamiętaj również o klauzurze przetwarzania danych, bez których CV nie zostanie w ogóle rozpatrzone.