Zaproszenie na Taizé

  • 09.10.2019, 15:12 (aktualizacja 09.10.2019, 15:29)
  • Bogdan Mazurkiewicz
Zaproszenie na Taizé

Charyzmatyczna wspólnota chrześcijańska Taizé organizuje w Bolesławcu spotkanie modlitewne ze śpiewem, znanych na cały świat, kanonów z Taizé. Odbędzie się ono w piątek 11 października o 19.30 w kościele przy placu Zamkowym. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. Po modlitwie odbędzie się spotkanie informacyjne na temat wyjazdu do Wrocławia na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé, które odbędzie od 28 grudnia do 1 stycznia.

 

Zaproszenie na Taizé w Bolesławcu

Od kilkudziesięciu lat młodzież z Bolesławca rokrocznie uczestniczy w Europejskich Spotkaniach Młodych Taizé, które organizowane są w różnych miejscach Europy. Najbliższe spotkanie odbędzie się od 28 grudnia 2019 r. do 1 stycznia 2020 r. we Wrocławiu, do którego ma przyjechać ok. 20 tysięcy młodych Europejczyków. W piątek, 11 października, o 19.30 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na placu Zamkowym chcemy - przez modlitwę o pokój, zgodę i jedność - rozpocząć w naszym mieście przygotowania do tego wydarzenia.

Czym jest Wspólnota Taizé?

Taizé to międzynarodowa wspólnota ekumeniczna, która chce wprowadzać w życie jedność, pokój i miłość, przez dobroć serca i największą prostotę życia. To wspólnota założona przez brata Rogera i jego towarzyszy, którzy postanowili żyć w powojennej Europie ideałami chrześcijańskimi, wznosząc się ponad podziałami religijnymi i narodowymi.

Od 1978 roku bracia z Taizé organizują Europejskie Spotkania Młodych, które każdego roku odbywają się na przełomie grudnia i stycznia, w różnych miejscach Europy. Polska była już gospodarzem takich spotkań (we Wrocławiu (1989 i 1995), Warszawie (1999), a także w Poznaniu w 2009 r.) i będzie ponownie, bo najbliższe spotkanie znowu odbędzie się we Wrocławiu. Uczestniczą w nich tysiące młodych Europejczyków. Także i z naszego miasta organizowane są coroczne wyjazdy na te spotkania. Ostatnie z nich odbyło się w stolicy Hiszpanii - Madrycie. Młodzi ludzie, którzy poznają duchowość Taizé, łączą się, by wspólnie się modli, by dążyć do pogłębienia takich kwestii jak porozumienie pomiędzy narodami, pokój, zrozumienie wiary i zaangażowanie społeczne.

Taizé w Bolesławcu

W ramach przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu serdecznie zapraszamy na nabożeństwo - modlitwę i czuwanie przy Krzyżu - ze śpiewem, znanych na cały świat, kanonów z Taizé. Po modlitwie zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat organizacji wyjazdu na Taizé do Wrocławia.

Co?
Modlitwa z kanonami z Taizé i spotkanie informacyjne na temat wyjazdu na Taizé do Wrocławia.

Gdzie?
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Plac Zamkowy 1, Bolesławiec.

Kiedy?
Piątek, 11 października, godz. 19.30 - 21.00.

    
Serdecznie zapraszamy!
ks. Piotr Kruczyk
Bolesławiec

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe