Ukarany za nieprzestrzeganie kwarantanny

  • 24.03.2020, 14:59
  • Bogdan Mazurkiewicz
Ukarany za nieprzestrzeganie kwarantanny

Policja codzienne kontroluje osoby, które podlegają kwarantannie. Bolesławieccy funkcjonariusze ujawnili mężczyznę, który złamał jej zasady i opuścił miejsce izolacji. Tłumaczył, iż wyszedł na chwilę z psem na spacer. Wszczęto procedury pociągnięcia do odpowiedzialności mężczyzny, który zlekceważył polecenia służb sanitarnych.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Mieszkaniec Bolesławca odpowie za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny

Policjanci kontrolujący osoby poddane kwarantannie ujawnili przypadek opuszczenia przez jedną z nich miejsca izolacji. Mieszkaniec Bolesławca tłumaczył, że wyszedł tylko na chwilę z psem. W związku z jego nieodpowiedzialnym zachowaniem, wszczęte zostały wszelkie przewidziane prawem procedury, a mężczyzna zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za zlekceważenie poleceń służb sanitarnych.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń pozostania w miejscu odosobnienia. Realizowanie przez społeczeństwo wytycznych służb jest niezwykle ważne w kontekście ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, dlatego każdy przypadek niesubordynacji w tym zakresie jest drobiazgowo analizowany i wyciągane są konsekwencje od osób, które lekceważą obowiązek izolacji.
 
Podczas niedzielnych sprawdzeń okazało się, że mężczyzna, który kilka dni temu powrócił z zagranicy i powinien przebywać w miejscu swojego zamieszkania, opuścił obszar kwarantanny, wychodząc z psem.
 
Mieszkaniec Bolesławca twierdził, że przestrzega kwarantanny, a z miejsca izolacji oddalił się tylko na chwilę, ponieważ wyprowadzał psa. O zaistniałej sytuacji mundurowi powiadomili służby sanitarne. Ponadto wobec mężczyzny przeprowadzone zostaną czynności w związku z popełnieniem przez niego wykroczenia z art. 116 k.w.
 
Pamiętajmy, że od zdyscyplinowania społeczeństwa w tym trudnym dla wszystkich czasie, zależeć może życie i zdrowie wielu osób. Dlatego nie bagatelizujmy poleceń i wytycznych instytucji państwowych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem.
 
#Zostańwdomu
 
KPP w Bolesławcu
asp.szt. A. Kublik – Rościszewska

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe