Policjanci z żołnierzami

  • 26.03.2020, 13:40
  • Bogdan Mazurkiewicz
Policjanci z żołnierzami

Kontrole osób, które muszą przebywać na kwarantannie prowao Policję od tego zajęcia, bo kontrolowanie wypełniania zasad kwarantanny do co najmniej jedno sprawdzenie w ciągu doby i konieczność przekazania jego wyników służbom sanitarnym.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci wspólnie z żołnierzami sprawdzają osoby objęte kwarantanną

Kolejny dzień działań, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Policjanci tworząc wspólne patrole z żołnierzami sprawdzają adres po adresie aby potwierdzić, że osoby poddane kwarantannie stosują się do zaleceń. Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wspólnie z żołnierzami z 23 Śląskiego Pułku Artylerii w ramach wspólnych patroli wychodzą w teren i sprawdzają osoby objęte kwarantanną domową. Umundurowane służby przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są przekazywane do służb sanitarnych.
 
Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe