1 czerwca rusza miejska komunikacja

  • 21.05.2020, 13:43
  • Bogdan Mazurkiewicz
1 czerwca rusza miejska komunikacja

Miejski Zakład Komunikacji wznowi kursowanie autobusów po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Miejskie autobusy wyruszą na wszystkie trasy w poniedziałek 1 czerwca. Autobusy będą jednak kursowały według tzw. wakacyjnego rozkładu jazdy. Korzystanie z nich będzie oczywiście nadal bezpłatne.

Komunikat UM w Bolesławcu:

W czerwcu autobusy MZK wyjadą na ulice Bolesławca

Z dniem 1 czerwca 2020 ((poniedziałek) komunikacja miejska wznawia działalność na terenie Bolesławca. Od 1 czerwca autobusy MZK będą kursowały według tzw. wakacyjnego rozkładu jazdy.

W czasie panującej pandemii w środkach transportu publicznego obowiązuje limit pasażerów. W związku z ograniczeniami związanymi z koronawirusem na pokładzie autobusu w Bolesławcu może znajdować się tyle osób, ile wynosi 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna). W autobusie istnieje obowiązek zasłaniania nosa i ust.

Warto przypomnieć, że na terenie Bolesławca obowiązuje bezpłatna komunikacja miejska. Finansowanie MZK odbywa się wyłącznie z budżetu miasta Bolesławca.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe