"Powiatowa tarcza"

  • 22.05.2020, 12:57
  • Bogdan Mazurkiewicz
"Powiatowa tarcza"

Bolesławiecki Powiatowy Urząd Pracy uczestniczy w działaniach w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. W ciągłym trybie prowadzony jest nabór wniosków o pożyczki. Pożyczka przeznaczona jest dla mikroprzedsiębiorców i jest bezzwrotna pod warunkiem kontynuowania działalności gospodarczej przez okres trzech miesięcy od momentu jej udzielenia. Od początku kwietnia do Urzędu Pracy wpłynęło blisko 3400 wniosków o jednorazowe pożyczki na kwotę prawie 17 mln zł. Udzielono ich już 12 mln zł.

Komunikat Starostwa Powiatowego:

Pomoc dla mikroprzedsiębiorców

W ramach Tarczy antykryzysowej Powiatowy Urząd Pracy udziela różnego rodzaju pomocy w celu wsparcia finansowego przedsiębiorstw w czasie pandemii. 

W trybie ciągłym prowadzony jest nabór wniosków o pożyczki. Pożyczka przeznaczona jest dla mikroprzedsiębiorców i jest bezzwrotna pod warunkiem kontynuowania działalności gospodarczej przez okres trzech miesięcy od momentu jej udzielenia.  Od 01.04.2020 r. do Urzędu Pracy wpłynęło blisko 3400 wniosków o jednorazowe pożyczki na kwotę prawie 17 mln zł. Udzieliliśmy ich już 12 mln zł. Więcej o pożyczkach w poniższym linku.

- niskooprocentowana pożyczka na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy

Aktualnie prowadzony jest także kolejny nabór na inne formy wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców

- zatrudniających pracowników  jako dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowniczych;

dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców

- samozatrudnionych jako dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej

dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez osobę fizyczną niezatrudniającą pracowników

-  organizacji pozarządowych

dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych

Kwoty dofinansowania tych form wsparcia uzależnione są od skali spadku obrotów gospodarczych w porównaniu do analogicznego okresu działalności w 2019 r. Nabór wniosków trwa do 01.06.2020 r. Do tej pory złożono 167 wniosków
o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników na kwotę bliską 8 mln zł oraz 272 wnioski o dofinansowanie części kosztów działalności gospodarczej dla osób samozatrudnionych na kwotę ponad 700 tys. zł 

Jest to skala ogromna i zadanie dla nas oczywiście priorytetowe, ale oprócz obsługi tarczy antykryzysowej równolegle realizujemy nasze inne zadania związane z obsługą rynku pracy, rejestracją osób bezrobotnych, przyznajemy i wypłacamy zasiłki, stypendia. Nadal realizujemy wszystkie umowy zawarte w bieżącym okresie dotyczące pozostałych form wsparcia (doposażenie stanowiska pracy; prace interwencyjne; dofinansowanie wynagrodzeń dla pracowników, dla osób po 50 roku życia, staże szkolenia, dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, środki na szkolenia dla pracowników z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, bony na zasiedlenie, prace społecznie użyteczne. Pomimo, że Urząd jest zamknięty dla Klienta jesteśmy do dyspozycji i intensywnie pracujemy.  W ramach projektów współfinansowanych przez Unię Europejską przygotowaliśmy końcowe wnioski o płatność projektów realizowanych w ramach PO WER i RPO WD ; równocześnie przygotowaliśmy wnioski o dofinansowanie w/w projektów celem podpisania umów  o dofinansowanie na lata 2020 – 2021.

Przypominamy, że Urząd Pracy przekazuje przedsiębiorcy pożyczkę w ciągu dwóch dni od obustronnego podpisania umowy czyli zarówno przez Wnioskodawcę jak i urząd pracy . Na szybkość rozpatrywania spraw ogromny wpływ ma jakość, kompletność i poprawność wypełnionych dokumentów.

Zapraszamy do składania wniosków!

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe