Nowy wicewojewoda

  • 02.06.2020, 13:50
  • Bogdan Mazurkiewicz
Nowy wicewojewoda

Bogusław Szpytma został II wicewojewodą dolnośląskim. Nowy wicewojewoda ma 57 lat i z wykształcenia jest polonistą. Jest też ekonomistą i przedsiębiorcą. Od 2004 roku związany był z samorządnością terytorialną, pracując m.in. samorządzie Województwa Dolnośląskiego. Przez dwie kadencje był też burmistrzem Kłodzka. Prywatnie jest żonaty i ma czwórkę dzieci.

Komunikat Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego:

Chcielibyśmy poinformować, że pracę w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim rozpoczął II Wicewojewoda Dolnośląski, pan Bogusław Szpytma.

Bogusław Szpytma urodził się w 1963 roku w Kluczborku. Od 2004 roku związany był z samorządem. W latach 2004-2006 pełnił funkcję dyrektora departamentu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Odpowiadał m.in. za ocenę wniosków w ramach Wieloletniego Programu Inwestycyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007–2013 realizowanego przez samorząd województwa, a także był wiceprzewodniczącym zespołu ds. opracowania Regionalnego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia. W latach 2006- 2014 był burmistrzem Kłodzka.

Z wykształcenia polonista, krytyk literacki, autor jedynego opublikowanego po roku 1989 programu literackiego „Literatura nowego klasycyzmu” (Gazeta Książki).  Ekonomista, przedsiębiorca, dyrektor sprzedaży Wydawnictwa Szkolnego PWN.

Prywatnie mąż i ojciec czwórki dzieci.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe