Areszt za rozbój

  • 30.06.2020, 13:23
  • Bogdan Mazurkiewicz
Areszt za rozbój

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta, który dokonał kilku kradzieży rozbójniczych w miejscowych sklepach. Zatrzymanie nastąpiło bezpośrednio po takiej kradzieży w sklepie spożywczym, po której złodziej uciekał na skradzionym wcześniej rowerze. Mężczyźnie grozić teraz będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczych

Na 3 miesiące trafił do aresztu 20-latek podejrzany o popełnienie 3 przestępstw. Sprawca został zatrzymany bezpośrednio po dokonaniu kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna uciekał przed policjantami na rowerze, który ukradł dzień wcześniej. Podejrzany usłyszał łącznie 3 zarzuty, ponieważ mundurowi udowodnili mu popełnienie jeszcze kradzieży rozbójniczej w drogerii. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży rozbójniczej na terenie jednego ze sklepów natychmiast ruszyli w teren. Po ustaleniu rysopisu sprawcy mundurowi zatrzymali napastnika, który uciekał przed nimi na rowerze skradzionym dzień wcześniej.

W wyniku zebranych informacji funkcjonariusze ustalili, że 20-letni mieszkaniec Bolesławca w dniach 23-25 czerwca popełnił trzy przestępstwa. Ma na koncie kradzież rozbójniczą przy użyciu noża w drogerii, skąd ukradł 4 flakony perfum o wartości 1000 zł, kradzież rozbójniczą w sklepie spożywczym, bezpośrednio po której został zatrzymany oraz kradzież roweru o wartości 1100 zł.
 
Sąd na podstawie wniosku Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 20-latkowi za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Odzyskany jednoślad został przekazany właścicielowi.
 
asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe