Wyciek paliwa

  • 30.07.2020, 14:50
  • Bogdan Mazurkiewicz
Wyciek paliwa

Bolesławieccy strażacy interweniowali na autostradzie A18 w okolicach Golnic w sprawie wycieku paliwa z uszkodzonego zbiornika samochodu ciężarowego. Na drogę wyciekło z niego 200 litrów oleju napędowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ograniczyli wyciek oraz zabezpieczyli przed zanieczyszczeniem studzienki deszczowe i pobliskie pola.

Komunikat KP PSP w Bolesławcu:

Wyciek paliwa na A18

W dniu 28.07.2020 roku o godzinie 1245 zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu zostały zadysponowane do zdarzenia, związanego z wyciekiem paliwa na autostradę A18 w okolicy miejscowości Golnice. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że na pasie awaryjnym autostrady stoi samochód ciężarowy z uszkodzonym zbiorkiem paliwowym,  z którego wyciekło około 200 litrów oleju napędowego.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ograniczeniu wycieku oraz zabezpieczeniu przed zanieczyszczeniem studzienki deszczowej i pobliskiego pola.

Na miejsce została również zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „Legnica 2 „, która przy użyciu specjalistycznego sprzętu zebrała olej napędowy do zbiorników zastępczych.

Siły i środki uczestniczące w zdarzeniu : 5 zastępów PSP , 1 zastęp OSP Trzebień , Policja oraz zarządca drogi.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe