Konkurs "Zatrzymać w czasie"

  • 27.10.2020, 15:53
  • Bogdan Mazurkiewicz
Konkurs "Zatrzymać w czasie"

Bolesławieckie Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr po raz kolejny organizuje konkurs "Zatrzymać w czasie". Skierowany jest do uczniów od 3 klasy podstawówki do 3 klasy szkoły średniej. Jego celem jest m.in. zdobycie przez młodych ludzi jak największej wiedzy o mieszkańcach miasta i powiatu, ich zainteresowaniach, zwyczajach i tradycjach, a także
o ważnych wydarzeniach, w których uczestniczyli.

Komunikat Starostwa Powiatowego:

Zapraszamy wszystkich uczniów bolesławieckich szkół oraz powiatu  bolesławieckiego do udziału w szóstej edycji konkursu „Zatrzymać w czasie”. W tym roku odbywa się on pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu. Jego organizatorem jest Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu oraz  nauczyciele języka polskiego w porozumieniu z Bolesławiecką Radą Seniorów. Mogą w nim wziąć udział uczniowie począwszy od III klasy szkół podstawowych do III klasy szkół średnich.

Jego celem między innymi jest zdobycie przez młodych ludzi jak największej wiedzy o mieszkańcach miasta i powiatu, ich zainteresowaniach, zwyczajach i tradycjach, a także
o ważnych wydarzeniach, w których uczestniczyli. Rozwijanie zainteresowania historią własnej rodziny, miasta i regionu. Wzmacnianie więzi międzypokoleniowych.

W tym roku proponujemy do realizacji w różnych formach wypowiedzi cztery do wyboru tematy:

Historia jednej starej fotografii z albumu rodzinnego – opowiadanie twórcze oparte na autentycznych wydarzeniach zawierające wszystkie typowe dla tego rodzaju wypowiedzi elementy. Koniecznie do pracy należy dołączyć zdjęcie, której jest ona poświęcona.
To wydarzyło się w moim mieście (mojej wsi), kiedy moja babci (mama), dziadek (tato), … byli mali – kartka z pamiętnika, w której autor opowiada usłyszaną od dorosłego historię jednego wydarzenia, wskazuje na jego przyczyny i skutki
Podziwiam Cię za Twoją mądrość i … – wywiad - rozmowa z dorosłym, który wzbudza szacunek i którego życie oraz działalność warte są utrwalenia i przekazania przyszłym pokoleniom. Musi być autoryzowany.
Historia mojej rodziny we wspomnieniach i fotografiach – praca o charakterze literackim (wskazane, aby była z elementami humorystycznymi) w syntetycznej formie rejestrująca najważniejsze postacie i wydarzenia z historii rodziny.  Tekst uzupełniony fotografiami lub dokumentami.
Pierwszy etap konkursu trwa do 18 grudnia 2020 r. Do tego czasu należy przesłać do Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu napisane na jeden z wybranych tematów prace. Wszystkie jego szczegóły znajdują się w Regulaminie konkursu, który dostępny jest u nauczycieli polonistów, w sekretariatach szkół lub w PCEiKK w Bolesławcu. Jak w każdym konkursie i w tym przewidziane są nagrody dla jego uczestników. Zachęcamy więc do udziału.

Razem utrwalajmy historię!

Zatrzymajmy czas!

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe