Tydzień wiedzy o antybiotykach

  • 19.11.2020, 12:38
  • Bogdan Mazurkiewicz
Tydzień wiedzy o antybiotykach

W dniach od 18 do 24 listopada obchodzony jest Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach. Został on ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 2015 roku. Tygodniowi towarzyszy w tym roku ulotka, która zawiera podstawową wiedzę o antybiotykach, które niestety coraz częściej ludzie sami sobie ordynują bez wiedzy lekarza. A trzeba wiedzieć, że antybiotyk jest kompletnie bezużyteczny, gdy choroba, katar, przeziebienie czy grypa ma podłoże wirusowe, a nie bakteryjne. Ulotka informacyjna w tej sprawie załączona jest do tego artykułu.

Komunikat UMWD we Wrocławiu

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach i Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach

Szanowni Państwo,

„W czasach pandemii COVID-19 pamiętajmy o oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe i pozostańmy zjednoczeni w ochronie antybiotyków”.

W dniu 18 listopada w krajach Unii Europejskich, już po raz trzynasty obchodzimy  Europejski Dzień Wiedzy Antybiotykach (EAAD, ang. European Antibiotic Awareness Day). Został on ustanowiony w 2008 roku przez Komisję Europejską na wniosek  Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC ang. European Centre for Disease Prevention and Control).

W dniach 18-24 listopada 2020 roku obchodzimy Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach (WAAW, ang. World Antibiotic Awareness Week), który został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 2015 r.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe