Śmiertelnie potrącony

  • 24.11.2020, 15:19
  • Bogdan Mazurkiewicz
Śmiertelnie potrącony

Na drodze krajowej 94 w obszarze powiatu bolesławieckiego doszło do śmiertelnego potrącenia 63-letniego mężczyzny. Stało się to na nieoświetlonym odcinku drogi poza terenem zabudowanym. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. Jednocześnie policjanci apelują o zachowanie ostrożności w poruszaniu się pieszych po takich drogach. Przede wszystkim należy mieć na sobie jakiekolwiek elementy odblaskowe.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Śmiertelne potrącenie pieszego - apelujemy o rozsądek na drodze

Bolesławieccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na drodze krajowej nr 94. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący mazdą potrącił pieszego. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń 63-letni mężczyzna zmarł. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy do kierujących o dostosowanie prędkości do panujących warunków a do pieszych o noszenie elementów odblaskowych po zmroku, szczególnie poza terenem zabudowanym.

Na terenie powiatu bolesławieckiego, na drodze krajowej nr 94  doszło do tragicznego wypadku. W nocy 19/20 listopada poza terenem zabudowanym w miejscu nieoświetlonym kierujący mazdą potrącił śmiertelnie 63-letniego pieszego. Mężczyzna  w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym policjanci apelują o zachowanie ostrożności za kierownicą. Zmieniające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok i mokra nawierzchnia, powodują, że kierowcy jeszcze bardziej powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także innych uczestników ruchu. Pieszym przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 - 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe