Areszt za rozbój

  • 21.12.2020, 13:32
  • Bogdan Mazurkiewicz
Areszt za rozbój

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu miejscowy Sąd Rejonowy zastosował areszt tymczasowy wobec Pawła M. sprawcy rozboju na terenie Szczytnicy. Do rozboju doszło z 6 na 7 grudnia. Trzech napastników zaatakowało pokrzywdzonego na parkingu przy kantorze wymiany walut. Skradziono mu 4 tys. zł i kartę bankomatową, za pomocą której wypłacono jeszcze 2 tys. Mężczyźnie grozić będzie do 12 lat więzienia. Poszukiwani są pozostali dwaj napastnicy.

Komunikat Prokuratura Okręgowej w Jeleniej Górze:

15 kwietnia 2020 roku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu miejscowy Sąd Rejonowy zastosował areszt tymczasowy wobec sprawcy rozboju na terenie miejscowości Szczytnica w powiecie bolesławieckim.

W nocy z 6 na 7 grudnia 2020 roku trzech sprawców zaatakowało pokrzywdzonego na parkingu przy kantorze wymiany walut. Napastnicy szarpali i przytrzymywali mężczyznę, a także grozili mu przedmiotami przypominającymi broń palną i paralizator. Pokrzywdzonemu zabrano pieniądze i inne przedmioty o wartości około 4000 złotych.

Następnie, przy użyciu zabranej pokrzywdzonemu karty bankomatowej wraz z numerem PIN dokonali wypłaty kwoty łącznie 2000 złotych oraz zakupili alkohol  za blisko 500 zł. 

Po ustaleniu tożsamości napastników, zatrzymany został Paweł M. Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu usłyszał zarzuty dokonania rozboju i włamania do bankomatu. Pawłowi M. postawiono również zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Podczas przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze Policji ujawnili ponad 126 gramów metamfetaminy, 50 gramów amfetaminy, a także ponad 275 gramów środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste i haszyszu.

Po przesłuchaniu podejrzanego skierowano wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Sądu Rejonowego w Bolesławcu uwzględnił wniosek Prokuratury.

Zarzucone podejrzanemu przestępstwa zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu pozostały dwóch sprawców.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe