Ochotnicy w bolesławieckich koszarach

  • 12.01.2021, 16:12
  • Bogdan Mazurkiewicz
Ochotnicy w bolesławieckich koszarach

W poniedziałek w stacjonującym w Bolesławcu 23 Śląskim Pułku Artylerii zakończono wcielenie ochotników do służby przygotowawczej realizowanej na potrzeby korpusu szeregowych. Do służby stawiło się 60 osób z różnych stron Polski, a w tym 10 kobiet. Przed ochotnikami blisko 4 tygodniowy okres szkolenia. Otworzy to im drogę do zawodowej służby wojskowej. Szkolenie w ramach I turnusu zakończy się egzamine końcowym i uroczystą przysięgą wojskową w dniu 6 lutego.

Komunikat  23 ŚPA w Bolesławcu:

Kolejni ochotnicy w bolesławieckich koszarach

11 stycznia w 23. pułku artylerii zakończono wcielenie ochotników do służby przygotowawczej realizowanej na potrzeby korpusu szeregowych. Do służby zgodnie z planem stawiło się 60 osób, w tym 10 kobiet z różnych stron Polski.

Każdy z ochotników musiał przejść przez cały proces wcielenia, spotykając się kolejno m.in. z przedstawicielami organów kadrowych, finansowych i wychowawczych jednostki oraz konsultantem do spraw profilaktyki psychologicznej i lekarzem. Ponadto każdy otrzymał niezbędne wyposażenie oraz umundurowanie. Z chwilą rozpoczęcia szkolenia w ramach służby przygotowawczej wszyscy ochotnicy otrzymują tytuł elewa.

Przed ochotnikami blisko 4 tygodniowy intensywny okres szkolenia, który otworzy im drogę do zawodowej służby wojskowej. Szkolenie w ramach I turnusu zakończy się uroczystą przysięgą wojskową w dniu 6 lutego, która poprzedzona zostanie egzaminami końcowymi.

Obecnych kandydatów do służby wojskowej cechuje silna motywacja do wytężonego szkolenia. Wśród głównych powodów podjęcia decyzji o odbyciu przeszkolenia jest chęć sprawdzenia siebie samego, zdobycie nowego doświadczenia, rozwój osobisty, a co najważniejsze poczucie patriotyzmu - służby Ojczyźnie. Wszystkim wcielonym elewom życzymy dużo sił i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów!

Tekst: kpt. Agnieszka Kozik. Zdjęcia: mjr Remigiusz Kwieciński

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe