Nie zatruwać powietrza

  • 13.01.2021, 15:00
  • Bogdan Mazurkiewicz
Nie zatruwać powietrza

Bolesławiecka Straż Miejska przypomina o zakazie spalania odpadów czy to w piecach grzewczych czy na wolnym powietrzu. Przypomnienie ma związek z ukaraniem w ostatnim czasie dwóch osób. Jedna z nich spalała worek foliowy w piecu grzewczym, a druga odpady papierowe w beczce ustawionej na wolnym powietrzu.

Komunikat Straży Miejskiej w Bolesławcu:

Nie zatruwajmy powietrza

Straż Miejska w Bolesławcu ponownie przypomina, iż zgodnie z ustawą o odpadach, obowiązuje zakaz spalania odpadów w instalacjach grzewczych budynków. Zakaz spalania dotyczy również spalania na wolnym powietrzu. Prawidłowe postępowanie z odpadami pozwoli uniknąć sankcji, a co najważniejsze przyczyni się do poprawy stanu powietrza w naszym mieście.

Kontrole spalania prowadzone są podczas służby patrolowej z inicjatywy strażników miejskich, jak również na zgłoszenia mieszkańców.

Dnia 31 grudnia 2020 roku dyżurny Straży Miejskiej w Bolesławcu otrzymał zgłoszenie o uciążliwym spalaniu przy ul. Wałowej w Bolesławcu. Na miejsce skierowano patrol, który podczas przeprowadzonej kontroli spalania ujawnił w piecu worek foliowy po paliwie opałowym, który był przyczyną zadymienia i nieprzyjemnego zapachu przy wyżej wymienionej ulicy. W związku z tym sprawcę wykroczenia ukarano mandatem karnym oraz zobowiązano do zaniechania podobnych zachowań w przyszłości.

Natomiast dnia 9 stycznia 2021 roku podczas kontroli ulicy Modłowej ujawniono duże zadymienie. Po zlokalizowaniu miejsca zadymienia ustalono, iż w metalowej beczce spalane są różnego rodzaju odpady papierowe. W związku z tym, iż na terenie miasta Bolesławiec obowiązuje całkowity zakaz spalania na wolnym powietrzu mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Ponadto nakazano natychmiastowego ugaszenia ogniska, co niezwłocznie uczyniono.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe