Powrót do szkoły

  • 13.01.2021, 15:01
  • Bogdan Mazurkiewicz
Powrót do szkoły

Jak już wiadomo powrót do szkół uczniów z klas od pierwszej do trzeciej szkół podstawowych nastąpi w najbliższy poniedziałek 18 stycznia. Ma się to odbyć w w ścisłym reżimie sanitarnym. Nauczyciele więc będą wykonywać testy PCR na obecność koronawirusa. W Bolesławcu testy wykonywane są metodą RT-PCR w szpitalu powiatowym przy ulicy Jeleniogórskiej. W pięciu szkołach miejskich pracuje 120 nauczycieli klas I-III oraz 52 pracowników administracji i obsługi. Testowanie będzie dobrowolne i bezpłatne.

Komunikat UM w Bolesławcu:

18 stycznia - powrót uczniów klas I-III do szkół

Serwis Rzeczypospolitej Polskiej informuje, że powrót uczniów klas I-III do szkół odbędzie się 18 stycznia w ścisłym reżimie sanitarnym.

Wytyczne w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już z września 2020 r. Nauczyciele mogą wykonać test PCR, w kierunku wykrycia koronawirusa w jednostkach inspekcji sanitarnej oraz w punktach drive thru. Listy punktów i godziny poboru wymazów od nauczycieli i pracowników szkół opublikowane zostaną na stronach internetowych Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

W Bolesławcu testy wykonywane są metodą RT-PCR w SP ZOZ przy ul. Jeleniogórskiej. W pięciu szkołach miejskich pracuje 120 nauczycieli klas I-III oraz 52 pracowników administracji i obsługi. Testy obecność SARS-CoV-2 są dobrowolne i bezpłatne.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe