Bezpieczniej wokół szkół

  • 15.01.2021, 14:26
  • Bogdan Mazurkiewicz
Bezpieczniej wokół szkół

Centrum Dozoru Straży Miejskiej w Bolesławcu prowadzi monitoring okolic szkół podstawowych i terenów do nich przylegających. Kamery zostały umieszczone na wszystkich miejskich szkołach. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo uczniów, a szczególnie pomóc w zwalczaniu handlu i posiadaniu środków psychoaktywnych. Koszt wyposażenia szkół w kamery wyniósł niemal 62 tys. zł. Są to pieniądze z budżetu miasta przeznaczone na przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Kamery na budynkach szkół podstawowych w Bolesławcu

Od stycznia 2021 r. Centrum Dozoru Straży Miejskiej w Bolesławcu prowadzi monitoring okolic szkół podstawowych i terenów przylegających do nich. Monitoring prowadzony jest za pomocą zainstalowanych kamer wizyjnych na budynkach szkół oraz rejestratora kanałowego i monitora – w Straży Miejskiej Bolesławiec. 

Straż Miejska obserwuje teren przy szkołach oraz teren im przyległy. W razie zauważenia sytuacji nieprawidłowych – reaguje poprzez wysłanie patrolu Straży Miejskiej lub zgłoszenia do Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Instalacja kamer do monitoringu zewnętrznego została przeprowadzona na budynkach wszystkich szkół podstawowych w Bolesławcu (SP nr 1 – 2 kamery, SP nr 2 – 2 kamery, SP nr 3 – 2 kamery, SP nr 4 – 2 kamery, SP nr 5 – 1 kamera).

Koszt zakupu kamer wraz z rejestratorem i instalacją wyniósł 61 869 zł. Środki pochodzą z budżetu miasta Bolesławca (przeznaczone na przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii).

Celem instalacji monitoringu zewnętrznego jest w szczególności zwalczanie niedozwolonego handlu, a także posiadania środków psychoaktywnych, których używanie może prowadzić do narkomanii. Działania te zmierzają również do zapewnienia uczniom bezpiecznego otoczenia – w przypadku powrotu do nauki w  szkołach uczniów klas starszych. Warto przypomnieć, że zajęcia w szkołach dla klas I-III rozpoczynają się 18 stycznia.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe