Schwytani złodzieje

  • 20.01.2021, 14:49
  • Bogdan Mazurkiewicz
Schwytani złodzieje

Kruszyńscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Warta Bolesławiecka, mężczyzn w wieku 23 i 24 lat, którzy ukradli kluczyk od samochodu. Jeden z zatrzymanych usłyszał ponad to zarzuty dotyczące jeszcze innego włamania i kradzieży. Policjantom udało się odzyskać skradziony kluczyk i butlę gazową skradzioną po włamaniu do piwnicy. Jednemu ze złodziei grozić będzie kara do 5 lat więzienia, a włamywaczowi do 10.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci z Kruszyna zatrzymali dwóch sprawców kradzieży i odzyskali kluczyk do samochodu

Właściciel chciał rozgrzać samochód przed trasą, złodzieje wykorzystali to i ukradli kluczyk ze stacyjki. Sprawcy szybko zostali zatrzymani a kluczyk odzyskany. Dodatkowo jeden z podejrzanych usłyszał jeszcze dwa inne zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko mieniu.

Dzielnicowy wspólnie z kryminalnymi z Komisariatu Policji  Kruszynie zaraz po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży kluczyka od samochodu rozpoczęli działania w celu ustalenia sprawców przestępstwa ponieważ istniało ryzyko kradzieży pojazdu przy użyciu skradzionego mienia. W nocy z 17 na 18 stycznia po godz. 3.00 pokrzywdzony w związku z bardzo niskimi temperaturami odpalił samochód, żeby rogrzać silnik przed ruszeniem w trasę a następnie poszedł na chwilę do domu. Złodzieje wykorzystali ten moment i dokonali kradzieży kluczyka ze stacyjki.

Mundurowi na podstawie zebranych informacji ustalili podejrzanych w tej sprawie i dokonali ich zatrzymania. Dwaj mieszkańcy gminy Warta Bolesławiecka w wieku 23 i 24 lat usłyszeli już zarzut kradzieży.

Dodatkowo 24-latek usłyszał jeszcze inne zarzuty, pierwszy dotyczył włamania do piwnicy i kradzieży butli gazowych, natomiast drugi zniszczenia domofonu.

W wyniku sprawdzeń policjanci odzyskali skradziony kluczyk i butlę gazową.

Obaj sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów, 23-latkowi grozi kara do 5 lat natomiast 24-latkowi grozi kara do 10 pozbawienia wolności.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe