Wyroki dla włamywaczy

  • 19.02.2021, 12:18
  • Bogdan Mazurkiewicz
Wyroki dla włamywaczy

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wydał wyrok skazujący wobec czterech sprawców włamań do bankomatów. Mężczyźni popełnili te przestępstwa na obszarze powiatu bolesławieckiego od grudnia 2018 roku do marca 2019 roku. Dopuścili się oni także innych przestępstw, w tym paserstwa, posiadania substancji psychotropowych, a także posiadania broni i amunicji. Grzegorz G. został skazany na karę 8 lat pozbawienia wolności. Krzysztof M. na 6 lat, Marcin G. na 2 lata, a Wojciech W. na 10 miesięcy oraz 8 tysięcy złotych grzywny.

Komunikat Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze:

15 lutego 2021 roku przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący wobec czterech sprawców włamań do bankomatów i innych przestępstw.

Do popełnienia przestępstw doszło w okresie od grudnia 2018 roku do marca 2019 roku na obszarze powiatu bolesławieckiego.

Wówczas sprawcy włamali się lub usiłowali włamać do trzech bankomatów. W jednym przypadku sprawcy przy użyciu pojazdu staranowali drzwi do sklepu i dostali się od jego przedsionka, w którym stał bankomat. Innym razem włamania dokonano poprzez zamocowanie pasów do ciągnika rolniczego i przywiązanie ich do bankomatu, a następnie wyrwanie urządzenia z podłoża i zabranie go innym pojazdem. Skradziono wówczas pieniądze w kwocie ponad pół miliona złotych. Kolejna próba włamania nie powiodła się z uwagi na zerwanie przymocowanych przez sprawców do bankomatu pasów. Urządzenie zostało jednak zniszczone. Wówczas podjęto skuteczny pościg za jednym ze sprawców poruszającym się ciągnikiem. Poczynione następnie ustalenia Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu oraz Policji doprowadziły do zatrzymania pozostałych sprawców.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty włamania i usiłowania kradzieży z włamaniem do trzech bankomatów.  

Ponadto ustalono, że dopuścili się oni także innych przestępstw, w tym paserstwa użytego do włamań ciągnika, który pochodził z kradzieży, uszkodzenia innego pojazdu, posiadania substancji psychotropowych, a także posiadania broni i amunicji.

Jeden ze sprawców w chwili zatrzymania przez Policję był uzbrojony w przygotowany do oddania strzału, odbezpieczony pistolet, amunicję do tej broni oraz granaty szturmowe, gaz obezwładniający i nóż.

Inny oskarżony usłyszał ponadto zarzut posiadania i wytwarzania substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu trzech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, wobec jednego stosowany był dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze w sierpniu 2019 roku.

15 lutego 2021 roku zapadł wyrok, którym sprawcy zostali uznani za winnych zarzucanych im przestępstw. Grzegorz G. został skazany na karę 8 lat pozbawienia wolności. Krzysztofowi M. wymierzono karę 6 lat pozbawienia wolności.

Kara wymierzona Marcinowi G. to 2 lata pozbawienia wolności. Z kolei Wojciech W. usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności oraz 8 tysięcy złotych grzywny.

Sprawcy zostali również zobowiązani do naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego banku oraz sklepu.

Wyrok nie jest prawomocny.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe