Laboratorium Centralne

  • 25.02.2021, 13:16
  • Bogdan Mazurkiewicz
Laboratorium Centralne

Poza często wspominanym w ostatnim czasie covidowym laboratorium molekularnym w bolesławieckim szpitalu powiatowym działa też Laboratorium Centralne. To nowoczesna placówka, która realizuje jedno z najszerszych w regionie spektrów badań możliwych do wykonania. Badania wykonywane są na miejscu i wyniki są gotowe w krótkim czasie. Wykonywane są na zlecenie lekarza bądź na życzenie klienta, ale wtedy związane jest to z opłatą.

Komunikat ZOZ w Bolesławcu:

Laboratorium Centralne – pierwsza liga diagnostyki medycznej

Najnowocześniejsza aparatura laboratoryjna, wysokiej klasy diagności, jedno z najszerszych w regionie spektrum badań możliwych do wykonania – to oferta Laboratorium Centralnego działającego przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. Zachęcamy Państwa do skorzystania z zakładki „Laboratorium” na stron www.zozbol.eu i zapoznaniem się ze szczegółowym spisem badań, które wykonuje laboratorium przy ul. Jeleniogórskiej 4. Badania mikrobiologiczne, biochemiczne, immunochemiczne, markery nowotworowe, wirusologia, hematologia, badania molekularne (genetyka). Wszystkie rodzaje badań, z których korzysta nowoczesna medycyna.

Laboratorium oferuje pełny zakres badań zleconych przez lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz lekarzy specjalistów. Istnieje możliwość wykonania badań komercyjnych – za opłatą, przy czym ceny skalkulowano na bardzo konkurencyjnym poziomie.

Laboratorium czynne jest od poniedziałku do piątku, w godz. od 7:00 do 15:00. Pacjent otrzymuje wyniki w tym samym dniu. Jedynie na wysokospecjalistyczne analizy, które wymagają określonych procedur laboratoryjnych - ze względu na uzyskanie właściwego wyniku - czas oczekiwania jest dłuższy.

 Po zwykłych godzinach pracy, przez całą dobę, również w dni świąteczne, jest możliwość wykonania badań zleconych przez lekarzy, bądź na życzenie pacjenta. W takich przypadkach obowiązuje opłata dyżurowa. Analizy wykonywane są na cito, a wynik widoczny jest w systemie komputerowym już po dwóch godzinach od momentu pobrania próbek. Wynik dostępny jest na stronie www.zozbol.eu w zakładce „Laboratorium”. W trakcie wizyty, pacjent dostaje indywidualny kod dostępu do komputerowej wersji wyników. Co ważne, wyniki są elektronicznie podpisane i autoryzowane przez osobę wykonującą badanie. Nie ma potrzeby pisemnego potwierdzania ważności dokumentu.

Warto podkreślić, że żadne próbki nie są gromadzone i wożone do innych laboratoriów. To gwarantuje bezpieczeństwo i daje pewność, że materiał biologiczny pobrany od pacjentów jest właściwie przechowywany, badania są wykonywane natychmiast, co ma decydujący wpływ na jakość wyniku.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe