Ochotnicy w bolesławieckim Pułku Artylerii

  • 08.04.2021, 14:53
  • Bogdan Mazurkiewicz
Ochotnicy w bolesławieckim Pułku Artylerii

Stacjonujący w Bolesławcu 23 Śląski Pułk Artylerii wcielił do swojej jednostki 50 ochotników, a w tym 9 kobiet. Rozpoczęła się dla nich służba przygotowawcza na potrzeby korpusu szeregowych Pułku. To będą 4 tygodnie szkolenia ukierunkowanego na szkolenie taktyczne, strzeleckie oraz regulaminy i musztrę.

Komunikat 23. ŚPA w Bolesławcu:

Wczoraj jeszcze zacisze domowe, a dziś koszary

6 kwietnia br. w 23. pułku artylerii zakończono wcielenie ochotników do służby przygotowawczej realizowanej na potrzeby korpusu szeregowych. Do służby zgodnie z planem zgłosiło się 50 ochotników, w tym 9 kobiet.

W pierwszym dniu służby przygotowawczej każdy z ochotników poddany został badaniu testem antygenowym z wymazu na Covid-19, którego wynik znany był już po upływie 15 minut. Ponadto każdy z ochotników musiał przejść cały proces wcielenia, spotykając na szlaku kolejno m.in. funkcyjnych z organów kadrowych, finansowych i wychowawczych jednostki oraz konsultanta do spraw profilaktyki psychologicznej i lekarza. Ponadto każdy z nich otrzymał niezbędne wyposażenie oraz umundurowanie, a po zakończeniu służby przygotowawczej otrzyma stopień szeregowego rezerwy.

Przed ochotnikami blisko 4 tygodniowy, intensywny okres szkolenia ukierunkowany w dużej mierze na szkolenie taktyczne, strzeleckie oraz regulaminy i musztrę. Intensywne szkolenie odbywać się będzie z zachowaniem panującego reżimu sanitarnego i zakończy się uroczystą przysięgą wojskową zaplanowaną tym razem na dzień 1 maja poprzedzoną egzaminami końcowymi.

Obecni kandydaci do służby wojskowej pochodzą z całego kraju i mają różne motywacje, ale łączy ich pozytywne nastawienie i gotowość do działania. Tradycje rodzinne, zainteresowanie tematyką wojskowości, a przede wszystkim stabilizacja zawodowa i zdobycie nowego doświadczenia to główne przyczyny, którymi kierowali się młodzi adepci. Wszystkich wcielonych elewów witamy w szeregach artyleryjskiej jednostki, a ponadto każdemu z osobna życzymy dużo sił i wytrwałości w dążeniu do realizacji zamierzonych celów! 

Tekst: kpt. Agnieszka Kozik
Zdjęcia: plut. Wiesława Koziarska

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe