Pożary w Osłej i Starej Olesznej

  • 13.04.2021, 14:56
  • Bogdan Mazurkiewicz
Pożary w Osłej i Starej Olesznej

Bolesławieccy strażacy uczestniczyli w niedzielę w gaszeniu dwóch pożarów na terenie powiatu bolesławieckiego. Rano wyjeżdżali do Osłej, gdzie palił się zakład przetwarzający odpady na paliwo. Ponad 2 godziny trwało gaszenie, w którym wzięło udział 10 pojazdów gaśniczych i 37 strażaków z Bolesławca oraz jednostek OSP z całego powiatu. W nocy w Starej Olesznej paliło się natomiast opuszczone domostwo.

Komunikat KP PSP w Bolesławcu:

Dwa średnie pożary na terenie powiatu bolesławieckiego w niedzielę 11.04.2020 r.

Pożar w zakładzie Prodigo w Osłej

W dniu 11.04.2021 r. o godz. 09:32 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bolesławcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w zakładzie przetwórstwa odpadów na paliwa alternatywne Prodigo S.A. w miejscowości Osła. Dyżurny natychmiast zadysponował 3 zastępy z JRG Bolesławiec oraz OSP z Różyńca, Gromadki, Wierzbowej, Nowej Kuźni, Krzyżowej i Nowogrodźca (drabina mechaniczna). Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce pożaru, strażacy zastali bardzo duże zadymienie w hali produkcyjnej. Pożarem objęta była maszyna rozdrabniająca wraz taśmociągiem oraz hałda gotowego paliwa alternatywnego. Pożar ugaszono przy pomocy pięciu prądów gaśniczych.

Działania gaśnicze trwały dwie godziny i osiem minut. W akcji gaśniczej udział brało 10 pojazdów gaśniczych i 37 strażaków oraz 2 patrole policji.

Drugi pożar średni powstał w miejscowości Stara Oleszna. Około godz. 22:00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku mieszkalnego. Przybyłe pierwsze zastępy z jednostek ochrony przeciwpożarowej, zastały objęty pożarem dach niezamieszkałego budynku, oddzielonego ogniomurem od części gospodarczej. Działania zastępów polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy trzech prądów gaśniczych, przeszukaniu wszystkich pomieszczeń oraz na częściowej rozbiórce napalonej konstrukcji dachu.

W akcji ratowniczo- gaśniczej udział brały trzy zastępy z JRG Bolesławiec oraz zastępy z OSP Trzebień, Gromadka i Różyniec, a także patrol policji.

opracował: mł.kpt.Wojciech Rosiak
zdjęcia: KP PSP Bolesławiec

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe