Warsztaty kreatywności

  • 16.04.2021, 14:17
  • Bogdan Mazurkiewicz
Warsztaty kreatywności

Bolesławiecki Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do zapisów na nowoutworzone zajęcia, których celem jest wspomaganie kreatywnych postaw dzieci, rozwijanie potencjału twórczego oraz kształtowanie umiejętności społecznych. Zajęcia prowadzi Beata Domerecka. Grupą docelową warsztatów są dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat. Kartę zgłoszenia i oświadczenie rodzica/opiekuna można pobrać z witryny internetowej MDK.

Komunikat Starostwa Powiatowego w Bolesławcu:

Warsztaty kreatywności i umiejętności społecznych

Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu zaprasza do zapisów na nowoutworzone zajęcia, których celem jest wspomaganie kreatywnych postaw dzieci, rozwijanie potencjału twórczego oraz kształtowanie umiejętności społecznych.

Trudny i przedłużający się pandemiczny okres ogranicza możliwości kreatywne naszych dzieci. Z tego powodu funkcjonujący nieprzerwanie MDK w Bolesławcu wychodzi naprzeciw bieżącym potrzebom i poszerza swoją ofertę o nowe zajęcia skierowane do dzieci i młodzieży. Pomysł warsztatów zrodził się z przekonania, że człowiek jest istotą kreatywną i społeczną, i są to dwie najważniejsze determinanty pozwalające szczęśliwie żyć i pokonywać przeszkody.

Najważniejsza część zajęć to rozmowa, która jest podstawą rozwoju bogatego i efektywnego języka, umożliwiającego powiązanie myśli, wyrażanie siebie, a tym samym budowania relacji opartych na szacunku i zrozumieniu. Drugim z zakresów jest pogłębianie kreatywności poprzez rozmaite ćwiczenia, w tym również skupione na manualnym manipulowaniu przy tworzeniu drobnych lub większych wytworów rękodzieła (uwzględniających wiek i zainteresowanie dzieci).

Zajęcia prowadzi Beata Domerecka, nauczycielka, trenerka z wieloletnim stażem, zafascynowana procesem uczenia się na każdym poziomie. Grupą docelową warsztatów są dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat.

Kartę zgłoszenia i oświadczenie rodzica/opiekuna można pobrać pod adresem: https://mdkboleslawiec.pl/zapisy/ oraz przesłać na adres e-mail: [email protected] lub pozostawić w skrzynce pocztowej znajdującej się przy wejściu do budynku MDK. Szczegółowe informacje o warsztatach: https://mdkboleslawiec.pl/warsztaty-kreatywnosci/ Jeśli jesteście zainteresowani podziwianiem świata i ludzi te zajęcia będą w sam raz.

Obudźmy wiosnę w sobie!

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe