Okradziona autostrada A4

  • 30.04.2021, 14:43
  • Bogdan Mazurkiewicz
Okradziona autostrada A4

Na dość nietypowe mienie pochodzące z kradzieży natknęli się nowogrodzieccy policjanci na posesji 34-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego. To ponad 50 słupków i 2 bramki, które stanowiły ogrodzenie autostrady A4 chroniące ją przed wchodzeniem zwierząt. W tym miesiące zostały one skradzione z niemal 20 kilometrowego odcinka autostrady. Mężczyzna to paser, który odkupił te rzeczy od złodzieja. Grozić mu będzie kara więzienia do 5 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci odzyskali skradzione elementy infrastruktury autostradowej i zatrzymali pasera mienia

Mundurowi z Nowogrodźca zabezpieczyli ponad 50 słupków i 2 bramki panelowe stanowiące część zabezpieczenia autostrady przed wejściem zwierząt. Zatrzymany został paser, który kupił elementy w okazyjnej cenie i przechowywał na terenie swojej posesji w sąsiednim powiecie. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu prowadząc działania operacyjne ustalili, że na terenie posesji w powiecie lubańskim znajduje się mienie pochodzące z przestępstw popełnionych na terenie powiatu bolesławieckiego.

Podczas sprawdzenia terenu użytkowanego przez 34-latka policjanci znaleźli m.in. ponad 50 słupków o różnej długości i szerokości oraz dwie bramki panelowe.

Odzyskane mienie to elementy infrastruktury drogowej służące do osłonięcia A4 przed wejściem zwierząt na jezdnię.

Zabezpieczone elementy zostały skradzione w kwietniu na odcinku prawie 20 km wzdłuż autostrady. Wartość strat wyceniona została na 2700 złotych.

Mieszkaniec powiatu lubańskiego usłyszał zarzut paserstwa. Wyjaśnił policjantom, że zakupił mienie w bardzo atrakcyjnej cenie.

Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą czynności w celu zatrzymania sprawcy kradzieży słupków i bramek.

Odzyskane mienie zostało przekazane służbie drogowej.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe