Święto Konstytucji 3 Maja

  • 04.05.2021, 15:10
  • Bogdan Mazurkiewicz
Święto Konstytucji 3 Maja

Skromniej niż zazwyczaj, a to z powodu epidemiologicznych rygorów, uczczono w Bolesławcu 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak zwykle jednak pod pomnikiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości złożono kwiaty dla upamiętnienia tej rocznicy. Wiązanki kwiatów złożyli tam przedstawiciele samorządów lokalnych powiatu i miast oraz przedstawiciele lokalnych organizacji i stowarzyszeń.

Komunikat Starostwa Powiatowego w Bolesławcu:

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 230. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja,  uznawaną za pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.

To jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że co roku obchody z okazji 3 maja świętowane były hucznie. Ze względu na obecną sytuację i związane z nią obostrzenia tegoroczne obchody święta Konstytucji 3 Maja były jednak inne i ograniczone do niezbędnego minimum.

Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak oraz Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman złożyli symboliczne kwiaty pod pomnikiem 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, a następnie wzięli udział w uroczystej Mszy Święte w intencji Ojczyzny.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe