Rozbójnik w areszcie

  • 07.05.2021, 14:21
  • Bogdan Mazurkiewicz
Rozbójnik w areszcie

Nowogrodzieccy policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego, który na terenie gminy Nowogrodziec dokonał dwóch wymuszeń rozbójniczych. Mężczyzna miał już na swoim koncie podobne przestępstwa poza granicami kraju. Aresztowany został na 3 miesiące i grozić mu będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Sprawca dwóch wymuszeń rozbójniczych w areszcie

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie dwóch wymuszeń rozbójniczych. Sprawca groził swoim ofiarom użyciem przemocy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. To kolejne zatrzymanie tego mężczyzny. Kilka dni temu usłyszał zarzut wywierania wpływu na czynności urzędowe. Zatrzymany trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego podejrzanego o dokonanie dwóch wymuszeń rozbójniczych. Do zdarzeń doszło na terenie gminy, a napastnik doskonale znał swoje ofiary.

Pierwszy pokrzywdzony usłyszał groźby użycia wobec niego przemocy i żądanie wydania pieniędzy. Drugiemu podejrzany przyłożył nóż do szyi i zagroził przemocą w celu zdobycia telefonu komórkowego i karty bankomatowej.

Zatrzymany 34-latek w Polsce nie był karany, natomiast ma podobne przestępstwa na swoim koncie popełnione poza granicami naszego kraju.

Policjanci odzyskali telefon i kartę bankomatową oraz zabezpieczyli nóż użyty podczas jednego z przestępstw.

Kilka dni wcześniej mundurowi również zatrzymali tego samego mężczyznę w związku z kierowaniem gróźb wobec pracownika socjalnego w celu zmuszenia go do działań skutkujących wypłatą świadczenia.

Na podstawie zebranego materiału sąd zastosował wobec podejrzanego o wymuszenia rozbójnicze tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe