Zatrzymany włamywacz

  • 16.06.2021, 12:37
  • Bogdan Mazurkiewicz
Zatrzymany włamywacz

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu, który dokonał włamania i kradzieży i usiłował dokonać ponownie kradzieży w tym samym, remontowanym mieszkaniu. Został zatrzymany przy próbie ucieczki. Łupem złodzieja padły m.in. elektronarzędzia. Mężczyźnie grozić będzie kara do 10 lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Zatrzymany sprawca włamania i kradzieży. uciekał po dachu, na dole czekali już na niego policjanci

Sprawca dwóch przestępstw zatrzymany podczas ucieczki z miejsca kradzieży. 22-latek liczył, że opuści budynek niepostrzeżenie przechodząc po dachu do drugiej części bloku. Mundurowi udaremnili jego ucieczkę. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w porze nocnej otrzymali zgłoszenie o włamaniu do mieszkania będącego w remoncie. Kiedy dzielnicowi pojawili się na miejscu przestępstwa sprawcy nie było, ale były ślady które pozostawił m.in. ślady obuwia. Złodziej przygotował już sobie rzeczy, które miał zamiar ukraść.

Dobre rozeznanie mundurowych pozwoliło na wytypowanie podejrzanego a natychmiastowa współpraca z patrolem operacyjnym doprowadziła do szybkiego zatrzymania mężczyzny.

Policjanci ustalili, że włamywacz uciekł dachem. Sprawdzenie zaplecza budynku doprowadziło do zatrzymania sprawcy, który próbował uciec innym wyjściem.

Przy 22-latku funkcjonariusze znaleźli przedmioty należące do pokrzywdzonego, co potwierdziło obecność zatrzymanego na miejscu przestępstwa.

W trakcie czynności okazało się, że to nie była pierwsza przestępcza wizyta podejrzanego w remontowanym mieszkaniu. Wcześniej podejrzany dokonał kradzieży z włamaniem, jego łupem padły elektronarzędzia.  Po dwóch dniach wrócił na miejsce przestępstwa po kolejne wartościowe przedmioty.

22-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego usłyszał dwa zarzuty, kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt.A. Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe