117 km/h w terenie zabudowanym

  • 19.03.2019, 15:35
  • Bogdan Mazurkiewicz
117 km/h w terenie zabudowanym

Bolesławiecka "drogówka" zatrzymała 25-letnią mieszkankę powiatu bolesławieckiego, która w terenie zabudowanym jechała z prędkością 117 km/h. Kobieta straciła przez to prawo jazdy na 3 miesiące, co grozi za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h. Dodatkowo zapłaciła 500 zł mandatu i otrzymała 10 punktów karnych.

Straciła prawo jazdy, bo w terenie zabudowanym jechała z prędkością 117 km/h
Data dodania: 18 marca 2019 r.

Policjanci z bolesławieckiej drogówki zatrzymali 25-latkę kierującą samochodem osobowym, która w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 67km/h. Kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące.

Popołudniu 17 marca br. na terenie Bolesławca funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji zatrzymali do kontroli pojazd, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 117 km/h.

Kierowcą pojazdu okazała się 25-letnia mieszkanka powiatu bolesławieckiego. 
Kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymała mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.
 
Jak pokazują statystyki to właśnie nadmierna prędkość staję się przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.
 
Przypominamy, iż zgodnie z obowiązującymi  przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h  straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało  konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.
 
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe